Sony Xperia L3 [Predstavenie]

Sony na veľtrhu MWC v Barcelone okrem vlajkovej lodi Xperia 1 predstavilo aj dva smartfóny strednej triedy Xperiu 10 a Xperiu 10 Plus a ešte aj lacný smartfón Xperia L3.

Aj v prípade Xperie L3 sa treba pripraviť na iný dizajn ako sme si zvykli u japonského výrobcu. Xperia L3 ma však klasickejší pomer strán displeja 18:9 avšak konštrukcia je aj v tomto prípade troch viac pretiahla. V hornej aj dolnej časti je totiž väčší rámček displeja. Nemusí to všetkým vyhovovať avšak Sony musíme pochváliť za absenciu akýchkoľvek nevkusných výrezov alebo dier v displeji.

Najnižšia trieda

Hlavným ovládacím prvkom samozrejme bude displej. Ten u Xperie L3 bude mať uhlopriečku 5,7 palca s rozlíšením 720 × 1440 bodov. Nad displejom si svoje miesto našla aj selfie kamera s rozlíšením 8 Mpx.

Na zadnej strane potom nájdete dve šošovky hlavného fotoaparátu. Rozlíšenie majú 13 + 2 MPx avšak v prípade toho druhého zabudnite na širokouhlé scény. Druhá šošovka zvládne upravovať len hĺbku scény.

Hnacím motorom novinky bude procesor MediaTek P22, ktorému budú sekundovať 3 GB RAM pamäte. Do interného úložiska sa pomestí 32 GB dát a podporované budú našťastie aj pamäťové karty. Potešíme aj priaznivcov hudby, pretože Xperia L3 bude mať aj 3,5 jack konektor.

Xperia L3 zvládne bez problémov aj rýchle WiFi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 5.0, GPS a samozrejmosťou je aj NFC. Trocha sklamaním je kapacita batérie 3300 mAh.

Cena a dostupnosť

Xperia L3 sa začne na vybraných trhoch predávať už v marci a dostupný bude aj vo vezii dual SIM.

Sklamaním je, že Xperia L3 sa na pultoch predajní objaví ešte so starým Androidom 8.0 Oreo.

Zhrnutie

Model Xperia L3 od japonského Sony prichádza s tradičnou konštrukciou a s výbavou strednej triedy. Poteší najmä cena a nový dizajn.

Pozitíva

  • Cena
  • Podpora NFC
  • USB-C konektor

Negatíva

  • Starý Android 8.0 Oreo
  • Slabý procesor
  • Väčie rozmery

Priemer

7

Naše hodnotenie

Displej
7
RAM pamäť
7
Procesor
6.5
Fotoaparát
7
Dáta
8

Jednou vetou

Klasický smartfón bez experimentov.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Displej Tvoje hodnotenie:05 RAM pamäť Tvoje hodnotenie:05 Procesor Tvoje hodnotenie:05 Fotoaparát Tvoje hodnotenie:05 Dáta Tvoje hodnotenie:05

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ďakujeme za tvoje hodnotenie.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.