Sony Xperia 10 Plus [Predstavenie]

Sony na veľtrhu MWC v Barcelone okrem vlajkovej lodi Xperia 1 predstavilo aj dva smartfóny strednej triedy – Xperiu 10 a Xperiu 10 Plus.

Aj v prípade Xperie 10 Plus sa treba pripraviť na iný dizajn ako sme si zvykli u japonského výrobcu. Sony Xperia 10 Plus totiž prichádza z rozmerným displejom s veľmi netradičným pomerom strán 21:9. To okrem iného znamená, že je nová Xperia 10 Plus poriadne natiahnutá do dĺžky. Nemusí to všetkým vyhovovať avšak Sony musíme pochváliť za absenciu akýchkoľvek nevkusných výrezov alebo dier v displeji. Dizajnovo sa nová Xperia 10 Plus veľmi podobá na vlajkový model Xperiu 1.

Stredná trieda ako vyšitá

Hlavným ovládacím prvkom samozrejme bude displej. Ten u Xperie 10 Plus bude mať uhlopriečku 6,5 palcov s full HD+ rozlíšením. Rovno hovoríme, že na ovládanie jednou rukou vzhľadom na pomer strán asi zabudnite. Nad displejom si svoje miesto našla aj selfie kamera s rozlíšením 8 Mpx.

Na zadnej strane potom nájdete dve šošovky hlavného fotoaparátu. Rozlíšenie majú 12 + 8 MPx avšak v prípade toho druhého zabudnite na širokouhlé scény. Druhá šošovka zvládne upravovať len hĺbku scény.

Hnacím motorom novinky bude procesor Qualcomm Snapdragon 636, ktorému budú sekundovať 4 GB RAM pamäte. Do interného úložiska sa pomestí 64 GB dát a podporované budú našťastie aj pamäťové karty. Potešíme aj priaznivcov hudby, pretože Xperia 10 Plus bude mať aj 3,5 jack konektor.

Xperia 10 Plus zvládne bez problémov aj rýchle WiFi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 5.0, GPS a samozrejmosťou je aj NFC. Trocha sklamaním je kapacita batérie iba 3000 mAh avšak podporované je rýchle nabíjanie.

Cena a dostupnosť

Xperia 10 Plus sa začne na vybraných trhoch predávať už 18. marca za cenu 399 eur. Čo nie je veľa a získate priemerne vybavený smartfón s menej tradičným vzhľadom.

Potešujúce je, že Xperia 10 Plus sa na pultoch predajní objaví už s najnovším Androidom 9.0 Pie.

Zhrnutie

Model Xperia 10 Plus od japonského Sony prichádza s netradičným displejom s pomerom strán 21:9 a výbavou strednej triedy. Poteší najmä cena a nový dizaj.

Pozitíva

  • Android 9.0 Pie
  • 4 G RAM
  • Bez výrezov displeja

Negatíva

  • Batéria s kapacitou len 3000 mAh
  • Slabší procesor

Priemer

8

Naše hodnotenie

Displej
8
RAM pamäť
7.5
Procesor
7.5
Fotoaparát
7
Dáta
8

Jednou vetou

Stredná trieda s netradičným displejom s pomerom strán 21:9.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Displej Tvoje hodnotenie:05 RAM pamäť Tvoje hodnotenie:05 Procesor Tvoje hodnotenie:05 Fotoaparát Tvoje hodnotenie:05 Dáta Tvoje hodnotenie:05

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ďakujeme za tvoje hodnotenie.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.