Samsung Galaxy Fold [Predstavenie]

Prvý dynamický displej AMOLED Infinity Flex na svete, nekonečné možnosti multitaskingu a náš doposiaľ najflexibilnejší fotoaparát – to všetko v jednom revolučnom zariadení.

Spoločnosť Samsung predstavila očakávaný Galaxy Fold, nové skladacie zariadenie, ktoré vytvára úplne novú mobilnú kategóriu. Galaxy Fold je vybavený vôbec prvým 7,3-palcovým displejom Infinity Flex na svete, ktorý umožňuje zložiť prístroj do kompaktných rozmerov s displejom na vnútornej strane. Galaxy Fold, ktorého vývoj trval roky, ponúka nové a výkonné možnosti multitaskingu, sledovanie videí, hranie hier a omnoho viac, a uvádza tak do života nové zážitky a možnosti. O dostupnosti zariadenia Galaxy Fold na Slovensku a jeho lokálnej cene zatiaľ nebolo rozhodnuté.

„Samsung dnes píše novú kapitolu v histórii mobilných inovácií a mení, čo sa pri smartfónoch doposiaľ považovalo za možné. Galaxy Fold je zástupcom úplne novej kategórie mobilných zariadení, ktorá vďaka displeju Infinity Flex otvára cestu doposiaľ nevídaným možnostiam,“ uviedol DJ Koh, prezident a generálny riaditeľ divízie Mobile Communications spoločnosti Samsung. „Galaxy Fold sme vytvorili pre tých, ktorí chcú zažiť, aké možnosti dokáže ponúknuť prémiové skladacie zariadenie, a ktorí chcú prekročiť obmedzenie bežných smartfónov.“

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Špecifikácie výrobku Galaxy Fold

Galaxy Fold
Displej Hlavný displej: 7,3” QXGA+ dynamický AMOLED (4,2:3)

Vonkajší displej: 4,6” HD+ Super AMOLED (21:9)

Fotoaparát Vonkajší fotoaparát  10 Mpx, selfie fotoaparát, f/2,2
Zadný trojitý fotoaparát  16 Mpx ultraširokouhlý fotoaparát, f/2,2

12 Mpx širokouhlý fotoaparát, Dual Pixel AF, OIS, f/1,5 / f/2,4

12 Mpx teleobjektív, PDAF, OIS, f/2,4, 2x optický zoom

Predný duálny fotoaparát  10 Mpx širokouhlý selfie fotoaparát,  f/2,2

8 Mpx RGB hĺbkový objektív, f/1,9

Aplikačný procesor 7nm 64bitový osemjadrový procesor
Pamäť 12 GB RAM (LPDDR4x), 512 GB (UFS3.0)
Batéria 4 380 mAh (typická)*

Rýchle nabíjanie káblom aj bezdrôtovo

Káblové nabíjanie kompatibilné so štandardmi QC2.0 a AFC

Bezdrôtové nabíjanie kompatibilné so štandardmi WPC a PMA

OS Android 9.0 (Pie)

 

Smartfón. Tablet. Zložený v jedno.

Galaxy Fold je zariadenie, ktoré tvorí samostatnú kategóriu. Ponúka totiž užívateľom nový druh mobilnej skúsenosti, pretože im umožňuje robiť veci, aké by s bežným telefónom neboli možné. Užívatelia teraz dostávajú do ruky to najlepšie z oboch svetov – kompaktné zariadenie, ktoré je možné rozložením premeniť na smartfón s doposiaľ najväčším displejom, aký telefón Samsung kedy ponúkol.

Galaxy Fold je výsledkom viac než osemročného vývoja, ktorý nasledoval po predstavení prvého prototypu ohybného displeja spoločnosti Samsung v roku 2011, a spájajú sa v ňom inovácie zamerané na použité materiály, konštrukčné riešenie a technológiu displeja.

Nové materiály displeja

Vnútorný displej nie je len ohybný. Je možné ho úplne ohnúť. Ohnutie je intuitívnejší pohyb, ale je omnoho zložitejšie takúto inováciu zrealizovať. Samsung vynašiel novú polymérovú vrstvu a vytvoril displej, ktorý je približne o polovicu tenší než bežný displej smartfónu. Vďaka novému materiálu je Galaxy Fold ohybný a odolný, takže vydrží.

Nový mechanizmus pántov

Galaxy Fold sa otvára hladko a prirodzene ako kniha a zavrieť je ho možné do úplne plochej a kompaktnej podoby, čo potvrdí uspokojivé zacvaknutie. Aby bolo možné niečo takéto dosiahnuť, vyvinul Samsung sofistikovaný pántový mechanizmus s do seba zapadajúcimi ozubenými kolieskami. Celý mechanizmus je umiestnený v skrytom puzdre, čo zaručuje ničím nerušený a elegantný vzhľad.

Nové dizajnové prvky

Či už sa zameriate na displej prístroja alebo na jeho kryt, Samsung neponechal u žiadneho prvku, ktorý je vystavený pohľadu či dotyku, kameň na kameni. Čítačka odtlačkov prstov je umiestená na strane, kde sa o prístroj prirodzene opiera palec, čo umožňuje jednoduché odomknutie prístroja.

Dve batérie a ďalšie súčasti prístroja sú v tele zariadenia rozmiestené rovnomerne, takže Galaxy Fold je pri držaní v ruke vyváženejší. Farby s jedinečnou povrchovou úpravou – Space Silver (vesmírna strieborná), Cosmos Black (kozmická čierna), Martian Green (marťanská zelená) a Astro Blue (hviezdna modrá) – a rytím zdobený pánt s logom Samsung dotvárajú elegantný vzhľad aj povrchovú úpravu.

Niekoľko aktívnych okien

S Galaxy Fold, ktorý je navrhnutý pre maximálny multitasking, sú možnosti prakticky nekonečné. Na hlavnom displeji môžete otvoriť súčasne až tri aktívne aplikácie, aby ste mohli surfovať, písať, pracovať, sledovať alebo zdieľať.

Kontinuita aplikácií

Intuitívne a prirodzene prechádzajte medzi vnútorným a hlavným displejom. Po zavretí a opätovnom otvorení Galaxy Fold sa aplikácie automaticky zobrazia v stave, v akom ste ich opustili. Keď potrebujete urobiť snímku, robiť rozsiahlejšie úpravy alebo si podrobnejšie prechádzať príspevky, rozložte displej a získate veľký displej s väčším priestorom.

Robte toho viac naraz

Aby všetko bežalo hladko aj pri súčasnom spustení troch aplikácií, vybavila spoločnosť Samsung telefón Galaxy Fold vysoko výkonným čipovým balíkom AP novej generácie a 12 GB RAM s výkonom blížiacim sa osobným počítačom.

Sofistikovaný systém s dvoma batériami bol špeciálne navrhnutý tak, aby s vami dokázal držať krok. Galaxy Fold je taktiež po pripojení k bežnej nabíjačke schopný nabíjať súčasne sám seba a prostredníctvom technológie Wireless PowerShare taktiež druhé zariadenie, takže ďalšiu nabíjačku môžete nechať doma.

Náš doposiaľ najvšestrannejší fotoaparát

Nezáleží na tom, ako prístroj držíte alebo zložíte, fotoaparát bude vždy pripravený zachytiť aktuálnu scénu, takže nikdy o nič zaujímavé neprídete. Vďaka šiestim objektívom – trom vzadu, dvom na vnútornej strane a jednému na vonkajšej – je sústava fotoaparátov Galaxy Fold mimoriadne flexibilná. Galaxy Fold prináša novú úroveň multitaskingu, ktorá vám napr. v priebehu videohovoru umožní používať ďalšie aplikácie.

Zhrnutie

Juhokórejský Samsung predstavil svoj prvý skladací smartfón Galaxy Fold. Zaujme dvomi displejmi pritom vnútorný je skladací a ohybný. Nebude chýbať skvelá výbava avšak cena nebude práve najnižšia.

Pozitíva

  • Procesor
  • Fotoaparát
  • Android 9.0 Pie

Negatíva

  • Skladacia konštrukcia
  • Výrez displeja
  • Software

Priemer

9

Naše hodnotenie

Displej
9
RAM pamäť
9.5
Procesor
9
Fotoaparát
9.5
Dáta
9

Jednou vetou

Prvý skladací smartfón od Samsungu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Displej Tvoje hodnotenie:05 RAM pamäť Tvoje hodnotenie:05 Procesor Tvoje hodnotenie:05 Fotoaparát Tvoje hodnotenie:05 Dáta Tvoje hodnotenie:05

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ďakujeme za tvoje hodnotenie.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.