Samsung Galaxy A80 [Predstavenie]

Spoločnosť Samsung predstavila nový Galaxy A80 – smartfón vytvorený s ohľadom na spôsob, akým spolu mladá generácia komunikuje.

Prechádzame z „éry selfie“ do „éry života v priamom prenose“, v ktorej ľudia dávajú prednosť skutočnejším a zmysluplnejším spôsobom, ako zostávať v kontakte.

Smartfón Galaxy A80 bol vytvorený, aby sa postavil do čela tohto vývoja, a ponúka inovácie: celoobrazovkový displej, prvý revolučný otočný fotoaparát Samsung a inteligentnú batériu.

Nový smartfón bude na Slovensku dostupný v čiernej farbe koncom mája za odporúčanú maloobchodnú cenu 649 Eur. „V centre všetkého, čo robíme, stoja používatelia, a tí hľadajú zariadenia,

„V centre všetkého, čo robíme, stoja používatelia, a tí hľadajú zariadenia, ktoré by sa dokázali prispôsobiť ich špecifickému životnému štýlu. Vďaka svojim odborným znalostiam, globálnym možnostiam a dôkladnej oboznámenia s potrebami používateľov, zaujíma spoločnosť Samsung ideálnu pozíciu, aby dokázala ponúknuť inovácie všetkým,“ uviedol DJ Koh, prezident a generálny riaditeľ divízie IT & Mobile Communications spoločnosti Samsung.


Zachytávajte svet, ako ho vidíte

Smartfón Galaxy A80 je ako prvý model vôbec vybavený otočným fotoaparátom Samsung, ktorý umožňuje prirodzene zachytiť fotky a videá.

Keď v aplikácii fotoaparátu zvolíte režim selfie, na zadnej strane prístroja automaticky vyskočia objektívy troch fotoaparátov a otočia sa smerom dopredu.

Samsung Galaxy A80 v katalógu zariadení Kompletné technické parametre Samsungu Galaxy A80 nájdete v katalógu zariadení.

Inovatívny mechanizmus fotoaparátu umožňuje pri fotení prednou aj zadnou stranou smartfónu využiť vždy ten istý trojitý fotoaparát s vysokým rozlíšením.

Pomocou hlavného fotoaparátu s rozlíšením 48 Mpx môžete teraz robiť živé snímky vo dne i v noci. Fotoaparát 3D Depth, ktorým je Galaxy A80 vybavený, umožňuje robiť videá s funkciou Live Focus, ktorá skenuje rozmery a hĺbku snímaných predmetov.

„Rad Galaxy A má niekoľko rôznych modelov, takže si každý môže vybrať také zariadenie, ktoré najlepšie vyhovie jeho jedinečným potrebám a umožní mu venovať sa obľúbeným činnostiam. Galaxy A80 ponúka prvotriedne funkcie, ktoré cielia na digitálnych domorodcov, ktorí sa chcú naplno zapojiť do éry života v priamom prenose,“ uviedol DJ Koh, prezident a generálny riaditeľ divízie IT & Mobile Communications spoločnosti Samsung.

Vďaka ultraširokouhlému objektívu s rovnakým zorným uhlom, aký má ľudské oko, sa môžete o svoje obľúbené zábery podeliť bez toho, aby ste ich museli robiť niekoľkokrát.

Videorežim Super Steady vám pomôže jednoducho urobiť záznam bez roztraseného obrazu, takže zvládnete natáčať plynulé akčné videá ako profesionál.


Vďaka ďalším inteligentným funkciám fotoaparátu, ako je napríklad optimalizácia scén, ktorá dokáže rozpoznať a vylepšiť až 30 scén, či funkcia detekcie chýb, ktorá automaticky identifikuje problémy ešte pred stlačením spúšte, nikdy nezmeškáte dokonalú snímku.


Vychutnajte si podmanivé multimediálne zážitky

Vďaka otočnému fotoaparátu si môžete na prvom displeji New Infinity od spoločnosti Samsung vychutnať ničím neobmedzované zábery. Galaxy A80 je vybavený 6,7-palcovým Super AMOLED displejom s rozlíšením FHD.


Zostaňte v spojení dlhšie

Batéria smartfónu Galaxy A80 s kapacitou 3700 mAh a podporou super rýchleho nabíjania s príkonom 25 W vám prinesie dlhšiu výdrž smartfónu.

Prístroj Galaxy A80 je taktiež vybavený inteligentnou batériou, ktorá dokáže sledovať spôsob, akým každodenne používate smartfón vrátane aplikácií, ktoré spúšťate, a optimalizovať spotrebu prístroja.

Vďaka režimu adaptívnej úspory energie si môžete byť istí, že inteligentná batéria je využívaná čo najefektívnejšie pre dosiahnutie optimálneho výkonu, aký je práve potrebný.


Samsung Galaxy A80 – technické špecifikácie


  Galaxy A80
Displej 6,7-palcový Super AMOLED displej s rozlíšením FHD+ (1080×2340) Displej New Infinity
Fotoaparát Hlavný: 48 Mpx, f/2,0 Ultraširokouhlý: 8 Mpx, f/2,2 (123°) 3D Depth Otočný fotoaparát
Telo 165,2 x 76,5 x 9,3 mm
Procesor Qualcomm Snapdragon 7150 osemjadrový (dvojjadrový 2,2 GHz + šesťjadrový 1,8 GHz)
Pamäť 8 GB RAM 128 GB vnútorné úložisko
Micro SD Nie je podporovaná
Batéria 3 700 mAh (typická) Super rýchle nabíjanie 25 W
OS Android 9.0 (Pie)
Biometrická autentizácia Čítačka odtlačkov prstov zabudovaná v displeji
Dizajn 3D sklo + kovový rám

 

Momentálne nie je možný nákup

Zhrnutie

Samsung Galaxy A80 je vlajkovým smartfónom modelovej rady A. Prichádza s veľmi netradičným otočným riešením fotoaparátu. Smartfón ho používa ako predný aj zadný fotoaparát. Poteší najnovší Android 9.0 Pie, 8GB RAM pamäte a 128 GB internej pamäte. Sklamaním je však absencia slotu pre pamäťové karty a tiež slabší procesor.

Pozitíva

  • RAM pamäť 8GB, interná pamäť 128 GB

Negatíva

  • Otočný fotoaparát, nepodporuje pamäťové karty

Priemer

8

Naše hodnotenie

Displej
8
RAM pamäť
8.5
Procesor
7.5
Fotoaparát
7
Dáta
8

Jednou vetou

Model Galaxy A80 je vlajkovým modelom triedy A.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Displej Tvoje hodnotenie:05 RAM pamäť Tvoje hodnotenie:05 Procesor Tvoje hodnotenie:05 Fotoaparát Tvoje hodnotenie:05 Dáta Tvoje hodnotenie:05

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ďakujeme za tvoje hodnotenie.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.