Samsung Galaxy A50 [Predstavenie]

Spoločnosť Samsung dnes odhalila nový rad smartfónov Galaxy A, ktorého prvým zástupcom je nový smartfón Galaxy A50, ktorý už v strednej triede ponúka viaceré inovácie.

Samsung Galaxy A50 prichádza s vylepšeniami funkcií zariadenia, ponúka bezrámikový displej, čítačku odtlačkov prstov v displeji, dlhšiu výdrž batérie a vynikajúci fotoaparát.

Model A50 má štíhly dizajn a zakrivený tvar a je k dispozícii v troch nových charakteristických farbách: čiernej, bielej a modrej. Galaxy A50 bude na Slovensku dostupný od polovice marca za odporúčanú maloobchodnú cenu 349 Eur. Samsung dnes predstavil z radu Galaxy A aj model Galaxy A30, ten ale nebude na slovenskom trhu dostupný.

Trojitý fotoaparát

Galaxy A50 vám vďaka fotoaparátu s tromi objektívmi, ktorý bol navrhnutý, aby kopíroval fungovanie ľudského zraku, umožní zachytiť a zdieľať fotografie revolučným spôsobom.

Ultraširokouhlý objektív vám umožní zachytiť široký záber. V spolupráci s funkciou „inteligentného prepínania“ teraz fotoaparát dokáže rozpoznať a odporučiť, kedy je vhodné použiť režim Wide Shot.

Hlavná kamera s rozlíšením 25 Mpx robí živé snímky za denného svetla. V tme tak umožňuje nový objektív urobiť jasné snímky tak, že je schopný zachytiť viac svetla a obmedziť šum. V kombinácii s objektívom Depth ponúka fotoaparát funkciu Live Focus, ktorá vám dáva možnosť presne si zvoliť, čo chcete zdôrazniť.

Fotoaparát s podporou umelej inteligencie vám vďaka funkciám Scene Optimizer, ktorá dokáže rozpoznať a optimalizovať 20 scén, a Flaw Detection, ktorá sa postará o tvorbu portrétu. Funkcia Bixby Vision využíva fotoaparát v spojení s umelou inteligenciou, aby vám pomohla nakupovať na internete, prekladať texty a vyhľadávať potrebné informácie.

Svoj autoportrét zachytený fotoaparátom určeným pre tvorbu selfíčiek môžete vylepšiť pomocou funkcie Selfie Focus, ktorá dokáže jemne rozostriť detaily pozadia.

Model A50 je vybavený čítačkou odtlačkov prstov v displeji a poskytuje tak možnosť intuitívneho odomykania bez nutnosti zmeniť spôsob držania prístroja.

Samsung Galaxy A50 – technická špecifikácia:

A50
Displej Veľkosť / rozlíšenie 6,0 palce FHD+ (1080×2340) Super AMOLED
Displej Infinity Infinity-U
Rozmery 158,5 × 74,7 × 7,7 mm
Dizajn 3D Glasstic
Procesor Štvorjadrový 2,3 GHz + štvorjadrový 1,7 GHz
Fotoaparát Predný 25 Mpx FF (f/2,0)
Zadný 25 Mpx AF (f/1,7) + 5 Mpx FF (f/2,2) + 8 Mpx FF (f/2,2)
Pamäť 4 GB RAM

128 GB vnútorná pamäť

Až 512 GB Micro SD

Batéria 4 000 mAh
Ďalšie funkcie Snímanie odtlačkov prstov na obrazovke, rýchle nabíjanie, Samsung Pay, Bixby Vision, Bixby Voice, Bixby Home, Bixby Reminder

Zhrnutie

Smartfón Samsung Galaxy A50 patrí do strednej triedy. Môže zaujať cenou iba 349 eur a tiež zaujímavou výbavou. Predávať sa bude aj na Slovensku.

Pozitíva

  • Trojitý fotoaparát
  • Snímač odtlačkov prstov v obrazovke
  • Batéria 4 000 mAh

Negatíva

  • Slabší procesor
  • Iba 4 GB RAM

Priemer

7

Naše hodnotenie

Displej
7
RAM pamäť
7.5
Procesor
7
Fotoaparát
7.5
Dáta
8

Jednou vetou

Zaujímavá stredná trieda.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Displej Tvoje hodnotenie:05 RAM pamäť Tvoje hodnotenie:05 Procesor Tvoje hodnotenie:05 Fotoaparát Tvoje hodnotenie:05 Dáta Tvoje hodnotenie:05

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ďakujeme za tvoje hodnotenie.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.