FAQ – najčastejšie otázky

Odpovede na vaše najčastejšie otázky.

Fórum techCOOL.sk

Prečo nemôžem pridať príspevok na fórum?

Aby ste mohli pridať príspevok na fórum techCOOL.sk musíte sa prihlásiť do svojho techID účtu. Až po prihlásení do účtu môžete pridávať príspevky na fórum.

Ak ste sa prihlásili do svojho techID účtu a napriek tomu nemáte možnosť vytvoriť príspevok kontaktujte nás a skontrolujeme vaše nastavenia účtu techID.

Ak svoj účet techID ešte nemáte musíte si ho najprv bezplatne vytvoriť.

Prečo nemôžem pridať príspevok do fóra v skupine?

Niektoré fóra sú určené len pre členov skupín. Ak teda chcete pridať príspevok do fóra v niektorej skupine musíte sa stať najprv jej členom až potom môžete pridať príspevok do fóra skupiny.

Aj bez toho aby ste sa stali členom skupiny môžete vidieť už uverejnené témy a odpovede na fóre skupín.

Môžem vymazať príspevok, ktorý som pridal na fórum?

Z bezpečnostných dôvodov nie je možné vymazať svoj príspevok ak ste ho už raz pridali. Ak chcete vymazať akýkoľvek príspevok môžete nás kontaktovať.

Štandardne však už zverejnené príspevky nemažeme. Mažeme ich len v prípade ak porušujú naše Zásady ochrany osobných údajov alebo sú napríklad v rozpore s dobrými mravmi či platnými zákonmi.

Môžem upraviť svoj príspevok?

Svoje príspevky na fóre môžete upravovať avšak len po dobu 10 minút od kedy ste ich pridali. Ak chcete upraviť príspevok po tomto čase môžete nás kontaktovať.

Informácie o techID účte

Ako si vytvorím techID účet?

Vytvorenie techID účtu je veľmi jednoduché. Stačí navštíviť stránku pre vytvorenie techID účtu a vyplniť registračný formulár.

Po odoslaní registračného formulára trvá schválenie účtu 24 hodín. Hneď ako vám účet schválime sa môžete prihlásiť a začať účet využívať.

Pozrite si aj video návod ako vytvoriť účet techID.

Ako aktivujem techID účet?

Účet techID aktivujeme väčšinou do 24 hodín od kedy sa zaregistrujete. Potvrdenie o aktivácii účtu posielame na mail, ktorý ste uviedli pri registrácii. Z vašej strany nie je potrebné nijako techID účet aktivovať.

Prečo ste zamietli moju žiadosť o registráciu?

Každý účet techID, ktorý si vytvoríte prechádza kontrolou. Váš účet techID posúdime a v ojedinelých prípadoch sa môže stať, že váš účet neschválime.

Dôvody neschválenia sú najčastejšie:

  • Už u nás máte iný účet techID a preto nemôžeme schváliť vašu novú registráciu
  • Máme podozrenie, že registráciu vášho účtu techID vykonal robot
  • V minulosti sme z rovnakých IP adries zaznamenali pridávanie spamu

Presné dôvody zamietnutia techID účtu však nekomunikujeme. Ak máte akékoľvek otázky môžete nás kontaktovať cez kontaktný formulár.

Skupiny techCOOL.sk

Môžem vytvoriť vlastnú skupinu?

Nie. Žiaľ skupinu môžu vytvárať len niektorí užívatelia, ktorí na to majú špeciálne poverenie. Bežní užívatelia nemôžu vytvárať skupiny.

Ako sa pridať do skupiny?

Väčšina skupín je otvorených takže sa stačí do skupiny pridať. V zozname skupín stačí kliknúť na „Pridať sa do skupiny“.

Prečo musím žiadať o členstvo v skupine?

Niektoré skupiny sú uzatvorené a musíte teda žiadať o členstvo. Členstvo v skupine vám schvaľuje administrátor danej skupiny podľa pravidiel platných pre danú skupinu. Po schválení vášho členstva však dostanete potvrdzovací mail.

Ako dlho bude trvať schválenie žiadosti o členstvo v uzatvorenej skupine?

Schválenie členstva v skupine väčšinou prebehne do 24 hodín. Môžu však nastať aj prípady kedy schválenie členstva v skupine môže trvať aj viac dní. Po schválení vášho členstva však dostanete potvrdzovací mail.

Zamietli mi členstvo v skupine. Čo mám robiť?

Členstvo v niektorých skupinách je viazané na splnenie podmienok danej skupiny. Ak ste podmienky prijatia do skupiny nesplnili tak vám administrátor skupiny zamietol členstvo. Zistite si ešte raz podmienky vstupu do skupiny a môžete opätovne požiadať o členstvo v skupine.

Prečo nevidím obsah skupiny?

Môže to byť z viacerých dôvodov. Skupina môže byť uzatvorená alebo ste porušili pravidlá skupiny. Ak ste porušili pravidlá skupiny mohol vás administrátor skupiny zablokovať. V tom prípade obsah danej skupiny neuvidíte. O zablokovaní informuje administrátor skupiny súkromnou správou.

Firemné profily a skupiny

Prečo by som mal založiť firemný profil?

Firemný profil si môžete zriadiť kedykoľvek a využiť tak výhody určené pre firmy. S firemným profilom získate totiž aj vlastnú skupinu s ktorou môžete propagovať svoju značku.

Ako vytvorím firemný profil?

Firemný profil môže vytvoriť len existujúci užívateľ, ktorý má platný techID účet. Až po schválení techID účtu môžete požiadať o vytvorenie firemného profilu. Do firemného profilu sa prihlasujete samostatným užívateľským menom a heslom.

Ako vytvorím skupinu pre firmu?

Skupinu pre firmu vytvárate spoločne s firemným profilom. Nemusíte teda nijako samostatne žiadať o vytvorenie skupiny pre firmu.

Ako vytvorím fórum pre firemnú skupinu?

Iba pre zaujímavé skupiny pre firmy umožňujeme vytvoriť aj samostatné fórum. Ak chcete vytvoriť fórum pre vašu firemnú stránku tak nás kontaktujte.

Nenašli ste odpoveď?

Nenašli ste čo ste hľadali? Nezúfajte ešte stále sa viete dopátrať odpovedi.

Fórum podpory

Ak ste tu nenašli odpoveď na vašu otázku skúste sa pozrieť na fórum podpopory. Ak by ste odpoveď na vašu otázku nenašli ani tam môžete rovno vytvoriť novú tému na fóre podpory a budeme sa jej venovať.

Napíšte nám

Kedykoľvek nás môžete aj kontaktovať. Ak si neviete ako postupovať napríklad pri nastavení svojho techID účtu alebo máte akékoľvek otázky neváhajte nám napísať.