More

  Samsung sa zbláznil. S20 Ultra bude mať 16 GB RAM a 108 MPx fotoaparát

  Honba za megapixelmi a veľkosťou RAM pamäte sa opäť v tomto roku priostrí. Pomôže tomu hlavne Samsung s modelom Galaxy S20 Ultra.

  Juhokórejský Samsung predstaví 11. februára trojicu nových zariadení. Pôjde o vlajkové lode – Galaxy S20, Galaxy S20+ a Galaxy S20 Ultra.

  Zatiaľ čo v prípade prvých dvoch menovaných modelov pôjde skorej o klasickú medziročnú evolúciu, v prípade modelu S20 Ultra pôjde skôr o revolúciu.

  Samsung sa totiž rozhodol urobiť s modelu S20 Ultra skutočne super výkonný smartfón. Okrem najvýkonnejšieho procesoru Qualcomm dostane nový model S20 Ultra aj dostatočnú RAM pamäť s kapacitou až 16 GB.

  Áno, top model Samsungu bude mať väčšiu RAM pamäť ako majú mnohí notebooky. Na čo ju tak v mobile využijete? Na nič. Pre bežného používateľa takáto kapacita RAM pamäte skutočne nemá význam. Pokiaľ nebude smartfón využívať ako náhradu za počítač tak žiadna hra ani aplikácia v súčasnej dobe nepotrebuje k svojmu chodu takú obrovskú pamäť.

  Nesťatie Samsung pamätal aj na tých, ktorí skutočne 16 GB RAM nevyužijú. K dispozícii by mala byť aj verzia s 12 GB RAM pamäte. Interná pamäť bude mať kapacitu od 128 GB do 512 GB a podporované budú aj pamäťové karty do 1 TB.

  Čo je už zaujímavejšie bude fotoaparát. Ten hlavný by mal mať 108 Mpx a to už využije aj bežný používateľ. Navyše zoomovacia šošovka by mala mať rozlíšenie 48 MPx a k tomu zvládne 10x optický zoom. Okrem toho samozrejme nebude chýbať ani tretia kamera s rozlíšením 12 MPx a Samsung pridá aj štvrtú ToF kameru.

  Samsung sa teda konečne rozhodol predstaviť skutočne vlajkový model, ktorý prinesie aj výrazne lepšiu výbavu. Aj keď dôležité bude aj to koľko si Samsung vypýta za takúto prémiovú výbavu.

  Posledné novinky

  Samsung Galaxy XCover Pro: štíhly a odolný smartfón pre využitie v náročných podmienkach

  Špičkový dizajn, bohatá funkčná výbava a podpora najrôznejších profesionálnych aplikácií a systémov – Galaxy XCover Pro ponúka vynikajúcu kombináciu štýlového prevedenia a vysokého výkonu. Spoločnosť...

  Samsung sa zbláznil. S20 Ultra bude mať 16 GB RAM a 108 MPx fotoaparát

  Honba za megapixelmi a veľkosťou RAM pamäte sa opäť v tomto roku priostrí. Pomôže tomu hlavne Samsung s modelom Galaxy S20 Ultra. Juhokórejský Samsung predstaví 11. februára trojicu...

  Samsung Galaxy S20, S20+ a S20 Ultra: trojica nových vlajkových lodí

  Uvedenie nových vlajkových lodí Samsungu sa pomaly blíži a aj keď ešte ostáva zopár dní do predstavenia, tak unikli názvy nových vlajkových lodí. Trojica nových vlajkových...

  Nebude to Bloom ani Fold 2. Ako Samsung pomenuje skladacie véčko?

  Juhokórejská jednotka spoločnosť Samsung má už o pár týždňov predstaviť nové smartfón Galaxy S20 a aj skladacie véčko. Ešte pred pár mesiacmi sa špekulovalo, že skladacie véčko...

  Lenovo ThinkPad X1 Fold: skladací tablet s Windows 10X

  Na veľtrhu CES predstavilo Lenovo notebook so skladacím displejom. Nepríjemne však prekvapí cenou. Nejde však o klasický notebook ide však skôr o tablet s ohybným displejom. Notebook ThinkPad...

  Podobné články

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Napíš svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu

  Dostávaj novinky do mailu a buď v obraze

  Inzercia Booking.com