More

  Facebook chce aj vlastný operačný systém. Nechce už Android

  Najväčšia sociálna sieť sveta, Facebook, sa vážne zaoberá vývojom vlastného operačného systému. Chce sa zbaviť závislostí na Androide.

  Zaujíma správa prišla z Facebooku – najväčšia sociálna sieť sa rozhodla vytvoriť vlastný operačný systém. Chce sa tak zbaviť závislosti na systéme Android od Google.

  Na Slovensku príliš Facebook nepoznáme ako hardwarového výrobcu. Avšak sociálna sieť má vo svojom portfóliu produkty Oculus a tiež vlastné inteligentné displeje Portal. Navyše sociálna sieť zrejme plánuje aj ďalšie hardwarové zariadenia.

  Mobilný?

  K novému systému samozrejme Facebook zatiaľ nezverejnil žiadne bližšie detaily. Niektorí zamestnanci iba potvrdili, že Facebook na vlastnom operačnom systéme pracuje.

  Facebook má totiž pomerne veľké plány aj v oblasti hardwaru a vďaka obrovskému množstvu užívateľov má celkom dobrý potenciál práve aj v oblasti hardwaru.

  Jednou z pripravovaných noviniek v oblasti hardwaru majú byť aj okuliare na rozšírenú realitu, ktoré Facebook údajne vyvíja.

  Osobné údaje?

  Či sa však Facebook nakoniec rozhodne predstaviť vlastný operačný systém alebo zostane vo svojich zariadeniach verný konkurenčnému Androidu je otázkou.

  Vzhľadom na množstvo bezpečnostných problémov sociálnej siete v posledných rokoch je otázne ako veľmi by užívatelia takémuto systému dôverovali.

  Tento týždeň sa objavil ďalší únik takmer 300 miliónov telefónnych čísel a ďalších údajov. A to sme v tomto a minulom roku zažili mnoho ďalších únikov.

  Ostane jedna?

  Otázne je či Facebook ostane tak ako je. V USA totiž silnie tlak aby sa Facebook rozdelil na viacero firiem. Regulátorom aj politikom sa totiž nepáči, že sieť má k dispozícií dáta o stovkách miliónov používateľov.

  Facebook navyše bude musieť riešiť čo urobí s Instagramom a tiež s aplikáciou WhatsApp. Regulačným úradom sa totiž nepozdávajú posledné kroky smerujúce k prepojeniu týchto platforiem s Facebookom.

  Facebook by dokonca v prípade aplikácie WhatsApp mohol spätne prísť o súhlasy regulačných úradov s prevzatím.

  Ak by sa Facebook rozhodol uviesť vlastný operačný systém zrejme by proti nemu už zakročili aj regulačné úrady. Firma by sa možno nevyhla tomu aby operačný systém predávala pod inou značkou. Navyše by regulačné úrady mohli Facebook tlačiť k tomu aby nemohol spájať dáta z operačného systému s tými z Facebooku.

  Posledné novinky

  Samsung sa zbláznil. S20 Ultra bude mať 16 GB RAM a 108 MPx fotoaparát

  Honba za megapixelmi a veľkosťou RAM pamäte sa opäť v tomto roku priostrí. Pomôže tomu hlavne Samsung s modelom Galaxy S20 Ultra. Juhokórejský Samsung predstaví 11. februára trojicu...

  Samsung Galaxy S20, S20+ a S20 Ultra: trojica nových vlajkových lodí

  Uvedenie nových vlajkových lodí Samsungu sa pomaly blíži a aj keď ešte ostáva zopár dní do predstavenia, tak unikli názvy nových vlajkových lodí. Trojica nových vlajkových...

  Nebude to Bloom ani Fold 2. Ako Samsung pomenuje skladacie véčko?

  Juhokórejská jednotka spoločnosť Samsung má už o pár týždňov predstaviť nové smartfón Galaxy S20 a aj skladacie véčko. Ešte pred pár mesiacmi sa špekulovalo, že skladacie véčko...

  Lenovo ThinkPad X1 Fold: skladací tablet s Windows 10X

  Na veľtrhu CES predstavilo Lenovo notebook so skladacím displejom. Nepríjemne však prekvapí cenou. Nejde však o klasický notebook ide však skôr o tablet s ohybným displejom. Notebook ThinkPad...

  Asus ZenBook Duo: dvojica displejov na prácu aj zábavu

  Asus na veľtrhu CES v Las Vegas predstavil nový notebook ZenBook Duo. K dispozícii budete mať až dvojicu displejov. Hlavný displej má uhlopriečku 14 palcov a sekundárny, ktorý...

  Podobné články

  1 komentár

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Napíš svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu

  Dostávaj novinky do mailu a buď v obraze

  Inzercia Booking.com