More

  Apple budúci rok zrejme predstaví hneď trojicu iPhonov. Zmenšia sa aj narastú

  Hneď na trojicu nových iPhonov sa zrejme môžu tešiť fanúšikovia Apple. Nasvedčujú tomu objednávky displejov. Poteší aj menší iPhone.

  Apple už plánuje objednávky komponentov na nové iPhony. Aj keď to nie je tak dávno čo americká technologická spoločnosť predstavila nový rad iPhonov 11 tak sa už objavujú informácie o komponentoch nových iPhonov.

  Apple nové iPhony zrejme predstaví v priebehu jesene budúceho roka avšak komponenty si musí zabezpečiť s predstihom. Jedným z podstatných komponentov je hlavne displej. A práve objednávka nových displejov naznačuje ako budú nové iPhony vyzerať.

  Apple sa na dodávke dohol so Samsungom a LG. S informáciou o dodávkach displejov prišiel juhokórejský server etnews.com a pridal aj ďalšie detaily.

  Aj malý iPhone

  Samsung sa stane dvorným dodávateľom displejom pre najväčší model. Tomu displej narastie až na 6,7 palca zo súčasných 6,5. Samsung však bude dodávať displej aj pre najmenší model s iba 5,4 palcovým displejom. Menší iPhone poteší najmä fanúšikov rozmerovo menších zariadení. Otázna je však výbava tohto modelu.

  Apple sa pre Samsung rozhodol hlavne z jedného dôvodu – juhokórejský výrobca dokáže vyrábať nový typ displeja s označením Y-OCTA. Ide o displej kde je dotyková vrstva priamo integrovaná do OLED panelu. Výroba takého displeja je síce náročnejšia, ale hlavne lacnejšia ako v prípade klasických dotykových panelov. Pre Apple to tak znamená vyššie maržu a tiež možnosť zmenšenia konštrukcie. Displej Y-OCTA je o niečo tenší ako klasický OLED panel s dotykovou vrstvou.

  Aj LG

  O výrobu displejov sa však postará aj druhý juhokórejský výrobca – LG. Ten by mal dodávať displej pre „klasický“ iPhone. Aj tu však mierne narastie uhlopriečka na 6,1 palca.

  Obaja výrobcovia, LG aj Samsung, údajne Apple ponúkli veľmi lukratívne podmienky. Pôvodne sa totiž špekulovalo, že zákazku na dodávku displejov pre nové iPhony môže získať čínska spoločnosť BOE Technology. Tá však neuspela pretože nedokáže vyrobiť dostatočný počet displejov.

  Príde 5G

  V prípade nových iPhonov sa navyše špekuluje aj o príchode modelu s podporou 5G sietí. Apple zatiaľ vo svojom portfóliu žiadne 5G zariadenie nemá.

  Výrobcovia smartfónov s Androidom sú v tomto prípade trocha napred keďže už sú dostupné prvé lastovičky s podporou 5G. V ponuke ich má napríklad Samsung aj čínskej Xiaomi.

  Apple tak zrejme v prípade najnovších iPhonov siahne aj po podpore 5G sieti. Podľa niektorých analytikov sa dokonca môže Apple v budúcom roku stať najväčším dodávateľov 5G zariadení na svete.

  Posledné novinky

  Huawei môže predávať MateBooky s Windows

  Čínska spoločnosť Huawei si môže čiastočne vydýchnuť. Môže opäť začať využívať operačný systém Windows vo svojich zariadeniach. Po tom čo americký prezident Donald Trump zaradil...

  Apple budúci rok zrejme predstaví hneď trojicu iPhonov. Zmenšia sa aj narastú

  Hneď na trojicu nových iPhonov sa zrejme môžu tešiť fanúšikovia Apple. Nasvedčujú tomu objednávky displejov. Poteší aj menší iPhone. Apple už plánuje objednávky komponentov na...

  Testovacia jazda novej Tesly CyberTruck

  Tesla iba nedávno predstavila nový elektromobil – CyberTruck. Pre niekoho nádherné auto pre niekoho vrchol nevkusu. Nová Tesla CyberTruck sa stala takmer okamžite po predstavení...

  Motorola Razr 2019: zrodila sa ďalšia legenda?

  Legendárna Motorola Razr sa vracia späť. Po dlhej dobe to môže biť skutočne prvý úspešný smartfón od Motoroly. Novinka prináša ešte stále netradičnú konštrukciu, ktorú...

  Nová Tesla Cybertruck mnohých odradí

  Nová Tesla rozhodne nezapadá do portfólia americkej automobilky. Vzhľadovo pripomína skôr obrnené vozidlo alebo tank. Pre mnohých to zrejme nebude auto ich snov. Muskovi sa...

  Podobné články

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Napíš svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu

  Dostávaj novinky do mailu a buď v obraze

  Inzercia Booking.com