More

  Legenda sa vracia. Motorola Razr 2019 je krásna a ohybná

  Motorola predstavila dlho očakávaný model Razr. O reinkarnovaní legendárneho modelu sa pritom hovorilo už niekoľko mesiacov. Motorola svoju novinku predstavila iba nedávno.

  Keď Samsung predstavil ohybný Fold viacerí z nás si zrejme povedali, že sa vraciame k tehličkám. Prístroj je totiž hrubý a nevyzerá práve najlepšie. Potom prišiel ohybný Mate X, ktorý už je tenší a vyzerá o poznanie lepšie.

  Ako sa však hovorí – do tretice všetko dobré. Tretím predstaveným skladacím modelom (ak nerátame pokusy kadejakých pochybných čínskych a ázijských výrobcov) je novinky z dielne Mororoly.

  Výrobca si dal so svojím modelom poriadne načas a urobil dobre. Novinka Razr 2019 totiž pripomína zašlú slávu legendárneho modelu Razr, ktorý Motorola predstavila práve pred 15 rokmi.

  Návrat legendy

  Už na prvý pohľad je jasné, že Motorola sa vydala inou cestou ako Samsung a Huawei. Motorola Razr je totiž véčkový telefón. Displej sa tak neprekladá ako v prípade konkurencie kedy získate po rozložení obrovský displej.

  Naopak model Razr sa po zložení zmenší. Aj vzhľadovo nadväzuje model Razr 2019 na svojho predchodcu. Žiletkový tvar sa tak vracia opäť na scénu.

  Displeju pri otváraní a zatváraní pomáha špeciálny oceľový kĺb. Ten sa stará o to aby sa displej pri zatvorení nezlomil, ale aj o to aby bol displej po otvorení dostatočne pevný.

  Hardware? Nič moc

  Poďme sa pozrieť na hardwarovú výbavu novinky. Tá žiaľ nie je nijako oslnivá a aj v tomto smere sa Motorola vydala vlastnou cestou. Slabšia výbava sa však podpísala pod prijateľnú cenu, ktorá je pod dvomi tisíckami eur.

  Začneme displejmi. Áno, Motorola Raz má dvojicu displejov. V zatvorenom stave je vám k dispozícii menší 2,4 palcový displej s rozlíšením 800×600 bodov. Využiť ho môžete na čítanie správ, ovládanie prehrávača hudby alebo napríklad na fotenie selfie. Pod vonkajším displejom sa nachádza aj čítačka odtlačkov prstov.

  Vnútorný a teda hlavný displej má uhlopriečku 6,2 palca a netradičné rozlíšenie 2140 × 876 bodov. Za netradičné rozlíšenie môže ešte stále pomerne netradičný pomer strán 21:9.

  Stredná trieda

  Hnacím motorom nového Razru bude procesor Qualcomm Snapdragon 710, ktorému asistuje 6 GB RAM pamäte. Interná pamäť bude mať kapacitu 128 GB a bude vám musieť stačiť. Podporované nie sú pamäťové karty a dokonca ani klasické SIM karty.

  Do novému Razru môžete nahrať len eSIM. Pre Slovákov to bude trocha problém keďže aktuálne eSIM podporuje len Orange. O2 službu pripravuje už niekoľko mesiacov a Telekom a 4ka ju statočne ignorujú.

  Motorola zaujímavým spôsobom vyriešila aj fotoaparát. Ten hlavný s rozlíšením 16 MPx sa nachádza pod vonkajším displejom. Zatvorenom stave slúži aj na fotografovanie selfie.

  Po otvorení na vás čaká ešte jeden 5 MPx fotoaparát pre selfie. Od fotoaparátov však žiadne zázraky nečakajte. Vo svoje triede ide o štandard.

  Sklamaním je však kapacita batérie na úrovni 2510 mAh. Nový Razr tak budete musieť nabíjať každý deň a pri aktívnejšom využívaní možno aj viac krát za deň. Je to však daň za telo z rozmermi 172 × 72 × 6,9 mm. Ručička váh sa potom zastavila na hodnote 205 gramov.

  Aj v Európe

  Motorola začne model Razr predávať už v decembri a stihne tak predvianočnú horúčku. Pôjde však iba o predobjednávky. Prvé kusy sa k zákazníkom dostanú zrejme až v novom roku.

  Cena novinky na európskych trhoch bude 1599 eur. Čo je v porovnaní so skladacím problémovým Foldom a modelom Mate X, výrazne menej.

  Predaj začne najprv vo Veľkej Británii, Francúzku a Nemecku. V prvej vlne by sa mali dočkať aj severské krajiny. Či sa nová Motorola Razr dostane oficiálne aj na Slovensku zatiaľ nie je jasné. Predávať by ju však mohol práve slovenský Orange, ktorý ako jediný na Slovensku zatiaľ ponúka eSIM.

  Fotoaparát
  75 %
  Procesor
  70 %
  RAM pamäť
  80 %
  Displej
  80 %
  Dáta
  75 %

  Sumár hodnotenia

  Nová Motorola Razr 2019 zaujme na prvý pohľad. Horšie je to však na pohľad druhý – výrobca sa snažil osekať cenu a tak osekal výbavu. Nový Razr je tak smartfón strednej triedy od ktorého žiadne zázraky nečakajte. Priemerná výbava znamená aj priemerný výkon. Pochváliť môžeme len za čistý Android, ktorý je však vo verzii 9.0.

  Posledné novinky

  Huawei môže predávať MateBooky s Windows

  Čínska spoločnosť Huawei si môže čiastočne vydýchnuť. Môže opäť začať využívať operačný systém Windows vo svojich zariadeniach. Po tom čo americký prezident Donald Trump zaradil...

  Apple budúci rok zrejme predstaví hneď trojicu iPhonov. Zmenšia sa aj narastú

  Hneď na trojicu nových iPhonov sa zrejme môžu tešiť fanúšikovia Apple. Nasvedčujú tomu objednávky displejov. Poteší aj menší iPhone. Apple už plánuje objednávky komponentov na...

  Testovacia jazda novej Tesly CyberTruck

  Tesla iba nedávno predstavila nový elektromobil – CyberTruck. Pre niekoho nádherné auto pre niekoho vrchol nevkusu. Nová Tesla CyberTruck sa stala takmer okamžite po predstavení...

  Motorola Razr 2019: zrodila sa ďalšia legenda?

  Legendárna Motorola Razr sa vracia späť. Po dlhej dobe to môže biť skutočne prvý úspešný smartfón od Motoroly. Novinka prináša ešte stále netradičnú konštrukciu, ktorú...

  Nová Tesla Cybertruck mnohých odradí

  Nová Tesla rozhodne nezapadá do portfólia americkej automobilky. Vzhľadovo pripomína skôr obrnené vozidlo alebo tank. Pre mnohých to zrejme nebude auto ich snov. Muskovi sa...

  Podobné články

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Napíš svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu

  Dostávaj novinky do mailu a buď v obraze

  Inzercia Booking.com