More

  ARM a Huawei budú opäť spolupracovať

  Po tom ako americký prezident Donald Trump zaradil čínsku spoločnosť Huawei na čiernu listinu prišla čínska spoločnosť o prístup k mnohým technológiám.

  Okrem iných prišiel Huawei o prístup k technológiám ARM Holdings. Bez nich by mala čínska spoločnosť problém s produkciou vlastných procesorov.

  Zákaz len pre USA

  Americká administratíva zakázala čínskej spoločnosti Huawei prístup k technológiám amerických spoločností. V tom je však práve problém.

  ARM Holdings je britská spoločnosť pod kontrolou japonskej investičnej skupiny SoftBank. Na začiatku americká vláda tvrdila, že aj keď je ARM britská spoločnosť využíva americké technológie.

  Teraz však ARM rozporuje práve využívanie amerických technológií. Podľa ARM totiž architektúra ARMv8-A nie je postavená na základoch amerických technológií.

  Obnovia spoluprácu

  Čínska spoločnosť Huawei sa opäť dostane k technológiám ARM Holdings. Huawei tak získa prístup k návrhom procesorov a grafických jadier.

  Huawei a ARM Holdings obnovia spoluprácu a Huawei sa tak dostane aj k novším návrhom procesorových jadier. Pre Huawei ide o podstatnú časť biznisu keďže si procesory vyrába sám.

  Huawei však stále nemá prístup k operačnému systému Android a jeho zariadenia sú tak na väčšine trhov mimo domovskú Čínu nepredajné.

  Posledné novinky

  Huawei môže predávať MateBooky s Windows

  Čínska spoločnosť Huawei si môže čiastočne vydýchnuť. Môže opäť začať využívať operačný systém Windows vo svojich zariadeniach. Po tom čo americký prezident Donald Trump zaradil...

  Apple budúci rok zrejme predstaví hneď trojicu iPhonov. Zmenšia sa aj narastú

  Hneď na trojicu nových iPhonov sa zrejme môžu tešiť fanúšikovia Apple. Nasvedčujú tomu objednávky displejov. Poteší aj menší iPhone. Apple už plánuje objednávky komponentov na...

  Testovacia jazda novej Tesly CyberTruck

  Tesla iba nedávno predstavila nový elektromobil – CyberTruck. Pre niekoho nádherné auto pre niekoho vrchol nevkusu. Nová Tesla CyberTruck sa stala takmer okamžite po predstavení...

  Motorola Razr 2019: zrodila sa ďalšia legenda?

  Legendárna Motorola Razr sa vracia späť. Po dlhej dobe to môže biť skutočne prvý úspešný smartfón od Motoroly. Novinka prináša ešte stále netradičnú konštrukciu, ktorú...

  Nová Tesla Cybertruck mnohých odradí

  Nová Tesla rozhodne nezapadá do portfólia americkej automobilky. Vzhľadovo pripomína skôr obrnené vozidlo alebo tank. Pre mnohých to zrejme nebude auto ich snov. Muskovi sa...

  Podobné články

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Napíš svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu

  Dostávaj novinky do mailu a buď v obraze

  Inzercia Booking.com