More

  Apple Card nesmiete nosiť v peňaženke ani vo vačku

  Nova kreditná karta Apple Card je poskytovaná v dvoch verziách. Apple myslel hlavne na podporu služby Apple Pay a karta je tak previazaná práve s elektronickou peňaženkou v iPhone. V iPhone jej majiteľ nájde aj detailný prehlaď platieb a tiež napríklad informácie o tom koľko ma zaplatiť či informácie o tom koľko mu Apple vráti v rámci cash backu.

  Platiť iPhonom cez Apple Pay sa da všade tam kde majú terminál umožňujúci bezkontaktne platby. Aj keď počet terminálov podporujúcich bezkontaktne platby stúpa tak nie všetky termináli umožňujú platiť bezkontaktne. Pre tieto prípady vám Apple vydá kartičku. Ta však nie je z plastu, ale z titanu.

  Problematický titan

  Dizajnéri v Apple sa pri navrhovaní klasickej kartičky Apple Card poriadne vyšantili. Apple už pri uvedení poukazoval na to, že jeho kreditná karta nemá žiadne viditeľné čísla. Na prednej strane je len meno jej majiteľa.

  Na druhu stranu Apple Card nemá žiadny čip. Všetky údaje sú uložene na magnetickom prúžku. S tým súvisí hneď niekoľko problémov – nižšia bezpečnosť a hlavne prípadné zmagnetizovanie, ktoré kartu znefunkčni.

  Apple Card nájdete priamo v peňaženke vo svojom iPhone.

  Väčším problémom je však samotný materiál z ktorého je karta vyrobená. Apple tak na stránke podpory budúcim majiteľom Apple radí aby kartu nedávali do peňaženky alebo ju nenosili vo vačku džínsov. Rovnako sa môže karta poškodiť ak by ste ju nosili spolu s inými platobnými kartami.

  Keď dizajn ustúpi praktickosti

  Apple si na dizajn potrpí a bolo tomu tak ešte za čias Steva Jobsa. Neraz tak dizajn ustúpil praktickosti a hlavne spôsobil vrásky na cele majiteľom zariadení.

  Svoje o tom vedia majitelia iPhonu 4, ktorým pri správnom chytení telefónu jednoducho zmizol signál. Problémy spôsobil aj IPhone 7 u ktorého zasa niektorí majitelia mali špeciálnu ohnutú edíciu.

  Podobne aj Apple Card je síce pekný dizajnový kúsok no pomerne veľmi nepraktický. Titánový povrch sa môže ľahko poškodiť a zafarbiť ak by ste kartu nosili v peňaženke.

  Samotní zamestnanci Apple sa na sociálnych sieťach stážovali, že po dvoch mesiacoch používania už karta nie je snehovobiela.

  Jasne plast by tak dobre nevyzeral ako titan avšak zatiaľ nikdy som na webe banky nevidel návod ako sa starať o platobnú kartu. Majitelia Apple Card však návod starostlivosti majú k dispozícii.

  Posledné novinky

  Huawei môže predávať MateBooky s Windows

  Čínska spoločnosť Huawei si môže čiastočne vydýchnuť. Môže opäť začať využívať operačný systém Windows vo svojich zariadeniach. Po tom čo americký prezident Donald Trump zaradil...

  Apple budúci rok zrejme predstaví hneď trojicu iPhonov. Zmenšia sa aj narastú

  Hneď na trojicu nových iPhonov sa zrejme môžu tešiť fanúšikovia Apple. Nasvedčujú tomu objednávky displejov. Poteší aj menší iPhone. Apple už plánuje objednávky komponentov na...

  Testovacia jazda novej Tesly CyberTruck

  Tesla iba nedávno predstavila nový elektromobil – CyberTruck. Pre niekoho nádherné auto pre niekoho vrchol nevkusu. Nová Tesla CyberTruck sa stala takmer okamžite po predstavení...

  Motorola Razr 2019: zrodila sa ďalšia legenda?

  Legendárna Motorola Razr sa vracia späť. Po dlhej dobe to môže biť skutočne prvý úspešný smartfón od Motoroly. Novinka prináša ešte stále netradičnú konštrukciu, ktorú...

  Nová Tesla Cybertruck mnohých odradí

  Nová Tesla rozhodne nezapadá do portfólia americkej automobilky. Vzhľadovo pripomína skôr obrnené vozidlo alebo tank. Pre mnohých to zrejme nebude auto ich snov. Muskovi sa...

  Podobné články

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Napíš svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu

  Dostávaj novinky do mailu a buď v obraze

  Inzercia Booking.com