More

  iPhone 11 Pro a 11 Pro Max: trojitý fotoaparát a extrémny výkon

  Nové iPhony 11 Pro a iPhony 11 Pro Max sa od svojich predchodcov iPhonu Xs a Xs Max veľmi neodlišujú. Ak neberieme do úvahy iný tvar časti s fotoaparátmi. Potvrdili sa tak skoršie špekulácie, že v novej generácií iPhonov budú fotoaparáty na štvorcovom podklade.

   

  https://youtu.be/cVEemOmHw9Y
  Nový iPhone 11 Pro

  Našťastie zadná strana nevyzerá tak odporne ako na prvých renderoch aj keď sa zrejme Steve Jobs v hrobe obracia. Bude nám však určite chvíľu trvať kým si zvykneme na trojitý fotoaparát na zadnej strane oboch nových iPhonov.

   

  Hlavne výkon

  Apple sa v novom iPhone 11 zameral hlavne na výkon a inak tomu nie je ani v prípade modelov iPhone 11 Pro a 11 Pro Max. Oba vlajkové iPhony poháňa procesor A13 Bionic, ktorý Apple hneď označil za najvýkonnejší procesor v smartfóne na svete.

  Čo sa týka displejom tak Apple už tradične u vlajkových iPhonov použil dve uhlopriečky. Menší model iPhone 11 Pro má uhlopriečku 5,8 palca s rozlíšením 1125 x 2436 a väčší iPhone 11 Pro Max potom 6,5 palca s rozlíšením 1242 x 2688.

  V oboch prípadoch nechýba ani už tradičný výrez displeja v hornej časti. Nepotvrdili sa tak špekulácie, že Apple použije namiesto Face ID opäť snímač odtlačkov prstov no tento krát pod displejom. Poteší však, že Face ID bude konečne fungovať aj v režime naležato.

  Vo výreze sa ukrýva okrem kamery pre Face ID aj šošovka 12 MPx kamery pre selfie. Tá zvládne okrem iného aj video v 4K pri 60 fps. Podporované sú tiež spomalené videa.

   

  Vynovený fotoaparát

  Nový iPhone 11 Pro a 11 Pro Max dostali do vienka aj nový trojitý fotoaparát. Apple však týmto krokom doháňa iba konkurenciu, ktorá trojité fotoaparáty vo svojich zariadeniach používa už niekoľko mesiacov.

  Nový iPhone 11 Pro a 11 Pro Max má trojicu fotoaparátov – ku klasickému a zoom objektívu pridáva aj širokouhlý objektív. Všetky tri fotoaparáty majú zhodné rozlíšenie 12 Mpx rozlíšenie.

  Ten základný a hlavný 12 Mpx snímač disponuje svetelnosťou f/1.8 a optickou stabilizáciou obrazu. Optická stabilizácia nechýba ani u teleobjektívu so svetelnosťou f/2.0 s dvojnásobným optickým priblížením. Tretí je širokouhlý objektív, ktorý má svetelnosť f/2.4 a uhol záberu 120 stupňov.

   

  Porovnanie fotky bez a s novým nočným režimom.

  Apple s novými fotoaparátmi sľubuje kvalitnejšie fotky a pribudol aj nový režim Night mode. Ten netreba nijako aktivovať. Režim sa aktivuje na základe svetelných podmienok. iPhone v tomto režime urobí niekoľko fotografií rýchle za sebou a z nich potom vyskladá výslednú fotku.

   

  Dostupnosť a ceny

  Apple sa počas keynote nevenoval dostupnosti. Takže sme žiadnu tabuľku s krajinami v ktorých sa nové iPhony 11 Pro a 11 Pro Max začnú predávať na konci keynote nevideli.

  V prvých krajinách sa však oba nové iPhony začnú predávať už 20. septembra pričom predobjednávky budú možné od 13. septembra.

  Ceny nových iPhonov však ani tento krát európskych zákazníkov rozhodne nepotešia. Oproti domácim z USA si totiž poriadne priplatíme. Ceny budú nasledovné – iPhone 11 Pro bude stáť 1 149 eur (64 GB), 1319 eur (256 GB) a 1549 eur (512 GB). Za iPhone 11 Pro Max si ešte niečo priplatíte – 1249 eur (64 GB), 1419 eur (256 GB) alebo 1649 eur (512 GB).

   

  [gpur_review_template id=”77″]

  Posledné novinky

  Huawei môže predávať MateBooky s Windows

  Čínska spoločnosť Huawei si môže čiastočne vydýchnuť. Môže opäť začať využívať operačný systém Windows vo svojich zariadeniach. Po tom čo americký prezident Donald Trump zaradil...

  Apple budúci rok zrejme predstaví hneď trojicu iPhonov. Zmenšia sa aj narastú

  Hneď na trojicu nových iPhonov sa zrejme môžu tešiť fanúšikovia Apple. Nasvedčujú tomu objednávky displejov. Poteší aj menší iPhone. Apple už plánuje objednávky komponentov na...

  Testovacia jazda novej Tesly CyberTruck

  Tesla iba nedávno predstavila nový elektromobil – CyberTruck. Pre niekoho nádherné auto pre niekoho vrchol nevkusu. Nová Tesla CyberTruck sa stala takmer okamžite po predstavení...

  Motorola Razr 2019: zrodila sa ďalšia legenda?

  Legendárna Motorola Razr sa vracia späť. Po dlhej dobe to môže biť skutočne prvý úspešný smartfón od Motoroly. Novinka prináša ešte stále netradičnú konštrukciu, ktorú...

  Nová Tesla Cybertruck mnohých odradí

  Nová Tesla rozhodne nezapadá do portfólia americkej automobilky. Vzhľadovo pripomína skôr obrnené vozidlo alebo tank. Pre mnohých to zrejme nebude auto ich snov. Muskovi sa...

  Podobné články

  2 KOMENTÁRE

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Napíš svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu

  Dostávaj novinky do mailu a buď v obraze

  Inzercia Booking.com