More

  iPhone 11: keď farby tancujú

  Nový iPhone 11 sa od svojho predchodcu iPhonu Xr veľmi neodlišuje. Ak neberieme do úvahy iný tvar časti s fotoaparátmi. Potvrdili sa tak skoršie špekulácie, že v novej generácií iPhonov budú fotoaparáty na štvorcovom podklade.

  Našťastie zadná strana nevyzerá tak odporne ako na prvých renderoch aj keď sa zrejme Steve Jobs v hrobe obracia.

   

  Hlavne výkon

  Apple sa v novom iPhone 11 zameral hlavne na výkon. Novinku poháňa procesor A13 Bionic, ktorý Apple hneď označil za najvýkonnejší procesor v smartfóne na svete.

   

  https://youtu.be/H4p6njjPV_o
  Nový iPhone 11

  Displej novinky dostal rovnakú uhlopriečku ako minuloročný model. Takže aj iPhone 11 má uhlopriečku 6,11 palca a nechýba už ani tradičný výrez. Nepotvrdili sa tak špekulácie, že Apple použije namiesto Face ID opäť snímač odtlačkov prstov no tento krát pod displejom.

  Vo výreze sa ukrýva okrem kamery pre Face ID aj šošovka 12 MPx kamery pre selfie. Tá zvládne okrem iného aj video v 4K pri 60 fps.

   

  Vynovený fotoaparát

  Nový iPhone 11 dostal do vienka aj nový fotoaparát. Zadnej strane kraľuje dvojica šošoviek s 12 Mpx rozlíšením.

  Prvý širokouhlý 12 Mpx fotoaparát má svetelnosť f/1,8 a druhý ultra širokouhlý 12 MPx fotoaparát so svetelnosťou f/2,4 zvládne aj 2 krát optický zoom.

   

  Porovnanie fotky bez a s novým nočným režimom.

  Apple s novými fotoaparátmi sľubuje kvalitnejšie fotky a pribudol aj nový režim Night mode. Ten netreba nijako aktivovať. Režim sa aktivuje na základe svetelných podmienok. iPhone v tomto režime urobí niekoľko fotografií rýchle za sebou a z nich potom vyskladá výslednú fotku.

   

  Dostupnosť a ceny

  Apple sa počas keynote nevenoval dostupnosti. Takže sme žiadnu tabuľku s krajinami v ktorých sa nový iPhone 11 začne predávať na konci keynote nevideli.

  V prvých krajinách sa však nový iPhone 11 začne predávať už 20. septembra pričom predobjednávky budú možné od 13. septembra.

  Ceny nového iPhonu 11 však európskych zákazníkov zrejme veľmi nepotešia. Základná verzia so 64 GB pamäte totiž bude stáť 799 eur. Verzia s 128 GB pamäte bude mať cenovku 849 eur a najvyššia verzia s 256 GB pamäte vás vyjde na 969 eur.

   

  [gpur_review_template id=”77″]

  Posledné novinky

  Huawei môže predávať MateBooky s Windows

  Čínska spoločnosť Huawei si môže čiastočne vydýchnuť. Môže opäť začať využívať operačný systém Windows vo svojich zariadeniach. Po tom čo americký prezident Donald Trump zaradil...

  Apple budúci rok zrejme predstaví hneď trojicu iPhonov. Zmenšia sa aj narastú

  Hneď na trojicu nových iPhonov sa zrejme môžu tešiť fanúšikovia Apple. Nasvedčujú tomu objednávky displejov. Poteší aj menší iPhone. Apple už plánuje objednávky komponentov na...

  Testovacia jazda novej Tesly CyberTruck

  Tesla iba nedávno predstavila nový elektromobil – CyberTruck. Pre niekoho nádherné auto pre niekoho vrchol nevkusu. Nová Tesla CyberTruck sa stala takmer okamžite po predstavení...

  Motorola Razr 2019: zrodila sa ďalšia legenda?

  Legendárna Motorola Razr sa vracia späť. Po dlhej dobe to môže biť skutočne prvý úspešný smartfón od Motoroly. Novinka prináša ešte stále netradičnú konštrukciu, ktorú...

  Nová Tesla Cybertruck mnohých odradí

  Nová Tesla rozhodne nezapadá do portfólia americkej automobilky. Vzhľadovo pripomína skôr obrnené vozidlo alebo tank. Pre mnohých to zrejme nebude auto ich snov. Muskovi sa...

  Podobné články

  1 komentár

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Napíš svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu

  Dostávaj novinky do mailu a buď v obraze

  Inzercia Booking.com