More

  Nokia 2720 Flip: zaujímavé véčko so základnou výbavou

  Fínska Nokia na veľtrhu IFA v Berlíne predstavila hneď niekoľko noviniek. Jednou z tých zaujímavých je véčko Nokia 2720 Flip.

  Véčkových telefónov na trhu už veľa nenájdeme. S príchodom smartfónov sa z trhu pomaly vytratili. Fínske HMD však pod značkou Nokia na veľtrhu IFA v Berlíne jedno zaujímavé véčko predstavila.

  Nejde však v pravom zmysle slova o smartfón aj keď niektoré chytré funkcie zvláda. Do telefónu napríklad nainštalujete Facebook, WhatsApp a mnohé ďalšie. Zaujímavá je aj podpora synchronizácia kontaktov ak sa prihlásite do svojho Google účtu.

  Základná výbava

  Po stránke výbavy však rozhodne nečkajte žiadne zázraky. Nokia 2720 Flip má skutočne len tú základnú výbavu. Hnacím motorom novinky je procesor Qualcomm Snapdragon 205.

  Výrobca sa však pre Snapdragon 205 rozhodol hlavne pre podporu LTE sieti takže s novou Nokiou 2720 Flip môžete využiť aj rýchly prístup na internet.

  RAM pamäť má základnú kapacitu 512 MB a interná pamäť má 4 GB. Podporované sú aj pamäťové karty do maximálnej veľkosti 32 GB.

  Dva displeje

  Keďže ide o telefón s véčkovou konštrukciou tak má samozrejme dvojicu displejov. Ten vonkajší má rozlíšenie 240 x 240 bodov a uhlopriečku 1,3 palca. Využijete ho hlavne na informovanie o zmeškaných hovoroch, správach či napríklad na zobrazenie času.

  Nokia 2720 Flip

  Vnútorný displej má potom uhlopriečku 2,8 palca z rozlíšením 320 x 240 bodov. Nad vonkajším displejom potom nájdete aj šošovku kamery s rozlíšením 2 Mpx s LED bleskom.

  KaiOS

  Novinku nepoháňa Android, ale poháňa ju systém KaiOS 2.5. vo výbave potom nechýba ani podpora WiFi a Bluetooth.

  Keďže HMD novou Nokiou 2720 Flip myslí hlavne na seniorov nechýba ani bezpečnostné SOS tlačidlo či napríklad možnosť prepojiť telefón s načúvadlom.

  Poteší aj cena novinky. Nokia 2720 Flip by sa mala na pultoch predajní objaviť v priebehu septebra s cenou 89 eur.

  Posledné novinky

  Huawei môže predávať MateBooky s Windows

  Čínska spoločnosť Huawei si môže čiastočne vydýchnuť. Môže opäť začať využívať operačný systém Windows vo svojich zariadeniach. Po tom čo americký prezident Donald Trump zaradil...

  Apple budúci rok zrejme predstaví hneď trojicu iPhonov. Zmenšia sa aj narastú

  Hneď na trojicu nových iPhonov sa zrejme môžu tešiť fanúšikovia Apple. Nasvedčujú tomu objednávky displejov. Poteší aj menší iPhone. Apple už plánuje objednávky komponentov na...

  Testovacia jazda novej Tesly CyberTruck

  Tesla iba nedávno predstavila nový elektromobil – CyberTruck. Pre niekoho nádherné auto pre niekoho vrchol nevkusu. Nová Tesla CyberTruck sa stala takmer okamžite po predstavení...

  Motorola Razr 2019: zrodila sa ďalšia legenda?

  Legendárna Motorola Razr sa vracia späť. Po dlhej dobe to môže biť skutočne prvý úspešný smartfón od Motoroly. Novinka prináša ešte stále netradičnú konštrukciu, ktorú...

  Nová Tesla Cybertruck mnohých odradí

  Nová Tesla rozhodne nezapadá do portfólia americkej automobilky. Vzhľadovo pripomína skôr obrnené vozidlo alebo tank. Pre mnohých to zrejme nebude auto ich snov. Muskovi sa...

  Podobné články

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Napíš svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu

  Dostávaj novinky do mailu a buď v obraze

  Inzercia Booking.com