Microsoft Edge na Chromiu si môže vyskúšať každý

Spoločnosť Microsoft spustila verejné testovanie nového webového prehliadača Edge postaveného na jadre Chromium.

Keď sa objavila prvá oficiálna správa o novej verzii prehliadača Edge postavenej na jadre Chromium asi si vtedy mnohí pomysleli, že peklo zamrzlo.

Microsoft sa totiž po niekoľkých desiatkach rokov rozhodol odpísať vlastné jadro pre webový prehliadač a presedlal na konkurenčné jadro Chromium. To isté jadro používa aj najrozšírenejší prehliadač Chrome od Google.

Zo strany Microsoftu to však bol celkom logický krok. Aj keď sa bude jeho nový Edge v mnohom podobať na Chrome, nebude to Chrome.

Okrem beta verzie je k dispozícii aj zostavenie Edge Dev a Edge Canary. Edge Dev prináša aktualizácie raz týždenne a zostavenie Edge Canary potom denne.

Nedávno unikli prvé snímky z neverejnej bety. Dnes však už Microsoft umožňuje zapojiť sa do verejnej bety a nový Edge si môžete vyskúšať na vlastnej koži.

Nezabúdajte však, že stále ide o ranú fázu vývoja nového prehliadača a nemal by sa tak stať vaším hlavným prehliadačom. Beta je zatiaľ dostupná len pre systém Windows 10. Neskôr by sa však mala objaviť verzia aj pre Windows 7 a Windows 8. Nového prehliadača Edge by sa dokonca mali dočkať aj používatelia systému macOS od Apple.

Zdieľať tento článok
Vyjadrite svoj názor!
00

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Displej Tvoje hodnotenie:05 RAM pamäť Tvoje hodnotenie:05 Procesor Tvoje hodnotenie:05 Fotoaparát Tvoje hodnotenie:05 Dáta Tvoje hodnotenie:05

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ďakujeme za tvoje hodnotenie.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.