Wozniakovi sa nepáči prístup Apple k ohybným smartfónom

Steve Wozniak sa nedávno vyjadril k stratégii Apple v oblasti ohybných a skladacích smartfónov. Prvé lastovičky už predstavili Samsung a Huawei. Apple však zatiaľ nie.

Jeden so spoluzakladateľov Apple, Steve Wozniak, sa nedávno kriticky vyjadril k postoju Apple v oblasti ohybných a skladacích zariadení. Prvé lastovičky už predstavil SamsungHuawei avšak Apple sa zatiaľ k ohybným a skladacím smartfónom stavia chladno.

Apple sa v posledných generáciách iPhonov drží klasickej konštrukcie. Poslednou veľkou zmenou bolo použitie výrezu v prípade iPhonu X. Minuloročné iPhony si výrez ponechali a jedinou zmenou bolo predstavenie verzie XS Max s rozmernejším displejom.

Kritika z vlastných radov

Wozniak sa v rozhovore pre portál Bloomberg kriticky vyjadril k postoju Apple v oblasti ohybných a skladacích smartfónov. “Čo sa týka technológií typu skladacích smartfónov, Apple zatiaľ na ostatné spoločnosti stráca, a to ma veľmi mrzí, pretože by som si skladacie zariadenie naozaj prial. Ide o inovatívne riešenie, ktoré si získalo moju pozornosť,“ uviedol v rozhovore Steve Wozniak.

Na druhú stranu iba včera sa objavilo vyjadrenie CEO Apple, Tima Cooka, ktorý zasa pre investorov povedal o pripravovaných novinkách z dielne Apple. Podľa Cooka má Apple pripravené priam „šokujúce veci“.

Prvý neznamená najlepší

Steve Wozniak

Steve Wozniak

Podľa Wozniaka je však Apple dostatočne inovatívna spoločnosť a udáva trendy v mnohých oblastiach smartfónov. Apple prišiel ako prvý napríklad s Touch ID a neskôr s Face ID. Apple sa však darí aj v oblasti Apple Pay aj keď na Slovensku si mobilné platby iPhonom alebo hodinkami Apple Watch zatiaľ neužijeme.

Netreba však zabúdať, že Apple sa v mnohých ohľadoch nesnaží byť prvou firmou. Napríklad uvedenie smartfónu s väčším displejom prišlo až z dlhým odstupom po ostatných výrobcoch. Apple ide jednoducho viac na istotu v mnohých oblastiach akoby by riskoval uvedenie niečoho čo má od dokonalosti ďaleko.

Bude však veľmi zaujímavé ako sa Apple s ohybnými a skladacími smartfónmi popasuje. Konkurencia síce prvé zariadenia predstavila no od ich kúpy mnohých odradí prehnaná cena. Posledná generácia iPhonov s 512 GB pamäte a vo verzii XS Max už pritom nemala ďaleko od dvoch tisícok eur. Je pravdepodobné, že skladací smartfón by hranicu dvoch tisíc nie len pokoril. Skôr by atakoval hranicu troch a viac tisíc. Je však otázne koľko by sa podarilo takto drahých zariadení predať aj keď by mali logo Apple.

Zdieľať tento článok
Vyjadrite svoj názor!
00

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Displej Tvoje hodnotenie:05 RAM pamäť Tvoje hodnotenie:05 Procesor Tvoje hodnotenie:05 Fotoaparát Tvoje hodnotenie:05 Dáta Tvoje hodnotenie:05

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ďakujeme za tvoje hodnotenie.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.