Tim Cook: Apple pripravuje niečo šokujúce

Americký Apple vo svojej histórii priniesol hneď niekoľko produktov, ktoré zmenili svet a znamenali prelom v myslení. V poslednej dobe však tých prelomových produktov bolo poskromne.

Vymyslieť niečo nové nie je vôbec jednoduché. Prinášať inovácie v technologickom biznise je čoraz ťažšie. Limituje nás tak trocha súčasná technika a schopnosti vývojárov. Mnohé technologické hračky dosiahli voje limity a výrobcovia už tak skôr pracujú na detailoch.

Príkladom sú aj samotné smartfóny. Tie sa za posledných 10 rokov skutočne zmenili. Zmizli malé displeje a hardwarové klávesnice. Namiesto toho sa z miniatúrnych telefónov stali veľké lopaty, ktoré všetci nosíme po vačkoch a nežnejšia časť populácie v kabelkách.

Niečo šokujúce

Podobne ako iní výrobcovia je na tom aj samotný Apple. Aj ten v poslednej dobe už nepredstavuje revolučné produkty, skôr evolučné. Nové iPhony síce opäť pridali zopár nových funkcií avšak nejde o nič revolučné.

Odporúčame: Apple dá zbohom Intelu. Už budúci rok

Ono už ani nie je v súčasnom prevedení čo veľmi meniť. Hardwarovo sú dnešné smartfóny oveľa výkonnejšie ako boli osobné počítače v prvých rokoch existencie.

I tak sa však CEO Apple, Tim Cook, vyjadril pre najväčších investorov pri nedávnej návšteve Apple Parku o niečom šokujúcom na čom Apple pracuje. Cook doslova povedal, že nám z toho „spadne sánka“.

Nebude to ľahké

Všetkým je samozrejme jasné, že Apple intenzívne pracuje na novej generácii iPhonu či novej generácii MacBookov. Čo revolučné však môže Apple ešte priniesť?

Ak si myslíte, že Apple si už minul všetky náboje, tak ste na omyle. Apple má rozbehnutých mnoho projektov. Stále sa ohovorí napríklad o vlastnom elektromobile a zabúdať nemôžeme ani na posledné obývačkové snahy.

Odporúčame: Čo všetko sa upieklo v kuchyni Apple?

Apple totiž na začiatku roka potvrdil, že iTunes budú dostupné na smart televízoroch konkurenčného Samsungu. Môže tak ísť o prvý krok nahryznutého jablka v snahe dostať sa ešte viac do našich obývačiek.

O plnohodnotnom televízore od Apple sa špekuluje už dlhšie. A nezabúdajme ani na skladacie šialenstvo, ktoré vypuklo tento rok. Apple už tradične nepatrí medzi tých výrobcov čo chcú byť za každú cenu prvý. Apple stačí, že to zvládne lepšie ako tí všetci pred ním a získa tak oveľa viac zákazníkov.

Revolúcia?

Avšak revolúciu nutne nemusí spôsobiť iba samotný hardware. Nesmieme zabúdať, že Apple je aj softwarová firma. Na triku má úspešný macOS a tiež iOS.

Práve tu sa objavujú prvé náznaky možného budúceho fungovania oboch systémov. Apple totiž pripravuje univerzálne aplikácie. Tie budú fungovať pod macOS aj iOS a ušetria stovky hodín vývojárom aplikácií a hier.

Odporúčame: Začalo to fonografom skončilo Spotify a Apple Music

Apple tak má veľa miest v ktorých ešte dokáže prekvapiť a ozaj nemusí ísť práve iba o hardware. Predstavte si, že namiesto dvoch systémov môžu všetky Apple hračky bežať na jednom systéme. A objavujú sa úvahy napríklad aj nad uvedením vlastnej streamovacej video služby v podobe Netflixu.

Zdieľať tento článok
Vyjadrite svoj názor!
00

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Displej Tvoje hodnotenie:05 RAM pamäť Tvoje hodnotenie:05 Procesor Tvoje hodnotenie:05 Fotoaparát Tvoje hodnotenie:05 Dáta Tvoje hodnotenie:05

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ďakujeme za tvoje hodnotenie.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.