Microsoft Edge bude iba prefarbený Chrome

Už čoskoro možno vydá Microsoft oficiálnu verziu prehliadača Edge postavenú na jadre Chromium. K dispozícii tak bude ďalší klon Chromu.

Predstavenie novej verzie webového prehliadač Microsoft Edge na jadre Chromium sa nezadržateľne blíži. Ak patríte do klubu odporcov Chromu už veľa možností na výber mať nebudete.

Portál neowin.net zverejnil snímky jednotlivých obrazoviek nového Chromu, teda prepáčte prehliadača Edge. Lenže ono to vlastne už Edge nebude. Bude to iba mierne prefarbený Chrome do redmondských farieb.

Aj zo zverejnených snímkou je tak jasné, že Microsoft sa veľmi s prostredím nehral. Jednoducho zobral Chrome a urobil ho hranatý. To sú asi všetky zmeny. Mierne upravil jednotlivé ponuky (hlavne nastavenia) a navyše pridal vlastný obchod s rozšíreniami.

Fungovať vám samozrejme budú aj tie z Chromu takže je úplne jedno či využijete obchod priamo v prehliadači alebo si rozšírenia stiahnete iným spôsobom.

Z posledných síl?

Uvedenie novej verzie prehliadača Edge je vlastne iba potvrdenie dominancie jadra Chromium. Ak zoberieme do úvahy ostatné prehliadače tak veľmi na výber nemáte.

Na druhú stranu je to celkom dobrá správa je vývojárov webových stránok. Nemusia riešiť podporu pre ďalší prehliadač. A hlavne Edge bol veľmi minoritný prehliadač.

Nie je však zo strany Microsoftu úplne logické ľpieť na vlastnom webovom prehliadači. Mal si radšej priznať porážku a možno sa zamerať na iné produkty v jeho portfóliu. Aj keď príde Edge  s jadrom Chromium nie je pravdepodobné, že by sa zrazu užívatelia rozhodli prejsť na tento prehliadač.

To čo dokáže Edge totiž bez problémov zvládne práve aj samotný Chrome. Navyše si nemusia zvykať na mierne upravené používateľské rozhranie.

Zdieľať tento článok
Vyjadrite svoj názor!
00

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Displej Tvoje hodnotenie:05 RAM pamäť Tvoje hodnotenie:05 Procesor Tvoje hodnotenie:05 Fotoaparát Tvoje hodnotenie:05 Dáta Tvoje hodnotenie:05

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ďakujeme za tvoje hodnotenie.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.