Apple predstaví novinky už 25. marca

Spoločnosť Apple dnes potvrdila termín ďalšej tlačovej konferencie na ktorej zrejme predstaví najmä nové služby.

Tlačová konferencia Apple bude už 25. marca a čakajú nás zrejme hlavne softwarové novinky a nové služby. Už dlhšiu dobu sa špekuluje najmä na novom predplatnom filmov. Apple tak zrejme predstaví službu podobnú Netflixu a HBO Go.

Apple naplánoval tlačovú konferenciu na 25. marca o 10.00 miestneho času. Konať sa bude v divadle Steve Jobs v Cupertine. Pritom o deň neskôr predstaví nový tom model aj čínsky Huawei.

TV alebo niečo šokujúce

Čo vlastne Apple na nadchádzajúcej tlačovej konferencii ukáže? Možností je viacero avšak vzhľadom na použitý hlavný slogan „It’s show time“ je veľmi pravdepodobné zameranie práve na filmy.

Iba nedávno pritom samotný Tim Cook na stretnutí s najväčšími investormi Apple povedal, že Apple má pripravené ozaj veľké veci. Uvedenie vlastnej streamovacej služby podobnej Netflixu a HBO Go je logickým krokom.

Apple sa darí s predplatným Apple Music a má dostatočný potenciál zaujať aj s predplatným vo filmov. Majiteľov zariadení s nahryznutým jablkom je niekoľko stoviek miliónov.

Navyše na začiatku roka Apple potvrdil príchod obchodu iTunes na televízory Samsung. Čo mohla byť predzvesť práve vlastnej streamovacej služby.

Veľké zmeny

Apple však rozhodne čakajú tento a budúci rok veľké zmeny. Nie len Apple musí hľadať nové stratégie ako si zachovať tržby. Pri klesajúcich predajoch hardwaru sú jednou z možností samozrejme služby. Už teraz si Apple inkasuje 30% z každej predanej aplikácie alebo hry. Navyše sa hovorí aj o predplatnom časopisov a novín.

Okrem toho však existuje ešte jedna cesta – optimalizácia nákladov a samotného výrobného procesu zariadení. Apple zrejme už budúci rok predstaví novú generáciu počítačov postavených na vlastnom procesore. Nedávno však napríklad Steve Wozniak vyjadril pochybnosti o smerovaní Apple.

Zdieľať tento článok
Vyjadrite svoj názor!
50

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Displej Tvoje hodnotenie:05 RAM pamäť Tvoje hodnotenie:05 Procesor Tvoje hodnotenie:05 Fotoaparát Tvoje hodnotenie:05 Dáta Tvoje hodnotenie:05

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ďakujeme za tvoje hodnotenie.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.