Nokia 9 PureView na nových snímkach

Spoločnosť HMD Global by mala na veľtrhu MWC v Barcelone predstaviť svoj nový vlajkový model – Nokiu 9 PureView.

Uvedenie novej vlajkovej lode fínskeho HMD, ktoré stojí za smartfónmi značky Nokia sa blíži. Nový top model s logom Nokie by sa mal svetu ukázať na veľtrhu MWC v Barcelone. Podľa posledných zverejnených fotografií to však vyzerá, že HMD sa rozhodlo plávať proti prúdu. Utopí sa alebo sa naučí plávať?

Rámčeky, rámčeky a zasa rámčeky

Ak sú posledné zverejnené snímky modelu Nokia 9 PureView skutočne pravdivé bude zaujímavé sledovať ako sa bude novinke na trhu dariť. HMD sa totiž rozhodlo pre pomerne netradičné riešenie – široké rámčeky.

Väčšina výrobcov sa uchyľuje k minimalistickým rámčekom okolo displeja a tak sa stretávame s rôznymi výrezmi alebo priamo otvormi v displeji. Takto to napríklad vyrieši aj Samsung v modeloch S10 a S10+. Oba budú mať jednoducho v displeji dieru kde bude umiestnená selfie kamera a v prípade modelu S10+ dokonca duálna selfie kamera.

Nokia 9 PureView však žiadny výrez mať nebude ani žiadne diery v displeji. Selfie kamera si našla svoje tradičné miesto na vrchnej strane nad displejom kde je viditeľný pomerne veľký rámček.

Len fotoaparát?

Nová Nokia 9 PureView to tak nebude mať jednoduché. Vzhľadovo ide totiž o rok až dva roky starý smartfón a od vlajkovej lode za niekoľko stoviek eur predsa len majitelia očakávajú inovácie.

Na druhú stranu inovatívna bude zadná strana. Nokia 9 PureView sa bude totiž pýšiť päťšošovkovým fotoaparátom. To je síce pekné no vyvstáva tu jedna otázka. Na čo to bude pre bežného užívateľa dobré? Čo mu to prinesie? Aké výhody z tohto bude mať?

Áno z fotiek je jasné logo Carl Zeiss takže o kvalite šošoviek nemusíme pochybovať no k čomu ich reálne využijete? Ak nám HMD nevyrazí dych kvalitou fotiek alebo prepracovanou aplikáciou fotoaparátu tak pôjde len o marketingové číslo. A v tvrdej konkurencii môže Nokia 9 PureView veľmi ľahko pohorieť.

Zdieľať tento článok
Vyjadrite svoj názor!
00

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Displej Tvoje hodnotenie:05 RAM pamäť Tvoje hodnotenie:05 Procesor Tvoje hodnotenie:05 Fotoaparát Tvoje hodnotenie:05 Dáta Tvoje hodnotenie:05

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ďakujeme za tvoje hodnotenie.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.