Android trpí vážnym bezpečnostným problémom. Problém vám spôsobí obyčajný PNG obrázok

Najrozšírenejší operačný systém pre chytré telefóny ma ďalší bezpečnostný problém. Zariadenia s Androidom 7.0 a novším dokážete ovládnuť obyčajným obrázkom.

Android patrí medzi najrozšírenejšie operačné systémy pre smartfóny a vlastne je už jediným operačným systémom pre smartfóny. Microsoft svoj mobilný Windows už pochoval a Apple svoj iOS nikdy licencovať na iné zariadenia nebude. Symbian skončil pred rokmi a vlastného systému sa vzdalo už aj BlackBerry.

O to väčší problém teraz Google spôsobil. Ovládnuť zariadenie s Androidom 7.0 a novším je možné prostredníctvom obyčajného obrázku. Stačí aby si nič netušiaca obeť stiahla PNG obrázok a útočník môže získať takmer neobmedzený prístup k jeho smartfónu alebo tabletu.

Oprava na svete

Samozrejme takto úplne jednoduché to nie je. Google ani nechce prezradiť presný postup ako chybu využiť čo je logické. Najmú vďaka ultra pomalým aktualizáciám zo strany jednotlivých výrobcov by totiž mohol mať poriadny problém.

Na druhú stranu vďaka bohu za ignorovanie nových verzií Androidu samotnými výrobcami. Chyba sa totiž týka iba zariadení s Androidom 7.0 a novším. Ak máte smartfón so starším systémom tak sa vás chyba nijako netýka.

Podiel jednotlivých verzií systému Android

Podiel jednotlivých verzií systému Android

Na staršom Androide 6.0 a starších verziách beží stále takmer 50% všetkých zariadení. Aj tu je vidieť veľká roztrieštenosť celého Androidu. Kým dorazí bezpečnostná aktualizácia na väčšinu zariadení s Androidom 7.0 a novším tak zrejme Google presný popis chyby nezverejní. Paradoxne v prípade konkurenčných produktov samotný Google neraz zverejnil podrobný popis chyby aj pred vydaním potrebných aktualizácií.

Zdieľať tento článok
Vyjadrite svoj názor!
00

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Displej Tvoje hodnotenie:05 RAM pamäť Tvoje hodnotenie:05 Procesor Tvoje hodnotenie:05 Fotoaparát Tvoje hodnotenie:05 Dáta Tvoje hodnotenie:05

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ďakujeme za tvoje hodnotenie.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.