Google+: začiatok konca začína

Spoločnosť Google minulý rok oznámila koniec sociálnej siete Google+. Sieť ostanete len v rámci podnikového riešenia G Suite.

Google minulý rok riešil závažný bezpečnostný problém, ktorý súvisel so sociálnou sieťou Google+. Po jeho odhalení sa Google odhodlal k definitívnemu ukončeniu prevádzky Google+. V závere roka však prišiel ďalší problém, ktorý sa týkal miliónov používateľov a tak Google plány prehodnotil a rozhodol sa sieť vypnúť oveľa skorej.

Pôvodne mala sociálna sieť skončiť v priebehu augusta no po druhom bezpečnostnom probléme sa Google rozhodol sieť vypnúť už v máji. A koniec to bude pomerne rýchly.

Stiahnite si dáta

Google už vydal oficiálnej oznámenie o konci služby Google+. Všetko začne už budúci týždeň v pondelok. Koniec sociálnej siete Google+ tak začne 4. februára. Na sociálnu sieť sa už nebude dať zaregistrovať ani vytvárať nové stránky. Tí čo účet majú ho zatiaľ môžu normálne používať.

Odporúčame: Ako stiahnuť dáta zo sociálnej siete Google+.

V rovnaký deň Google vypne komentáre prostredníctvom siete Google+ pre blogovaciu službu Blogger. Postupne budú komentáre cez Google+ miznúť aj z ostatných služieb a tento proces potrvá do 7. marca.

Prihlásenie zmizne

Google bude postupne vypínať aj prihlasovanie sa na iných stránkach prostredníctvom profilu na sieti Google+. Namiesto toho budú môcť užívatelia využívať prihlásenie cez Google účet.

Prihlásenie cez Google+ však často fungovalo aj na mnohých webových stránkach. Veľké zmeny tak čakajú mnohé webové stránky. V konečnom dôsledku sa tak úpravám nevyhnú nemalým úpravám.

Definitívny koniec

Definitívny koniec siete však príde trocha neskôr. Administrátori stránok a komunít budú mať k dispozícii rozšírené možnosti pre stiahnutie obsahu. Rovnako si budú môcť obsah zo siete stiahnuť aj bežní používatelia.

Práve na obsah na sieti by ste nemali zabudnúť. Google totiž vypne sociálnu sieť Google+ presne druhého mája a zároveň zmaže všetok obsah. Ak si tak nestiahnete svoje dáta príde o fotky aj videá, ktoré ste na sieť nahrali.

Sledujte skupiny: Google | Android | Google Play

Google sprístupní potrebné nástroje na stiahnutie obsahu zo stránok a komunít na začiatku marca. Mali by ste však poponáhľať lebo na stiahnutie všetkých údajov budete mať iba necelé dva mesiace.

Pre firmy ostáva

Google však sieť Google+ nevypne tak úplne. Ostáva pre majiteľov predplatného G Suite, ktoré využívajú najmä firmy.

Google sieť ponechá na firemnú komunikáciu a zrejme budú postupne pribúdať aj novú funkcie pre predplatiteľov G Suite. Tých o zmenách informuje Google postupne mailom.

Google poslal mail administrátorom v službe G Suite a upozorňuje ich na zmeny v súvislosti s vypnutím Google+.

Google poslal mail administrátorom v službe G Suite a upozorňuje ich na zmeny v súvislosti s vypnutím Google+.

V maily napríklad Google upozorňuje na potrebu stiahnutia novej Android aplikácie Google+, ktorá sa v Google Play objaví už 22. februára. Od 7. marca totiž už nebude pôvodná verzia aplikácie podporovaná.

Zdieľať tento článok
Vyjadrite svoj názor!
00

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Displej Tvoje hodnotenie:05 RAM pamäť Tvoje hodnotenie:05 Procesor Tvoje hodnotenie:05 Fotoaparát Tvoje hodnotenie:05 Dáta Tvoje hodnotenie:05

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ďakujeme za tvoje hodnotenie.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.