Samsung Galaxy S9 a S9+: nová generácia s minimom vylepšení

Barcelona / Španielsko Kórejská jednotka dnes predstavila dve nové vlajkové lode – Galaxy S9 a S9+. Ide o novú generáciu zariadení od ktorých však nečakajte revolúciu. Ide iba o evolúciu a vylepšenia.

Po stránke vzhľadu veľa zmien nenastala. Obe novinky majú podobný vzhľad s predchádzajúcou generáciou. Oba majú mierne zaoblený displej.

Menší S9 bude mať uhlopriečku 5,8 palca s QHD+ rozlíšením a veľmi netradičným pomerom strán 18,5:9. S tým môžu mať minimálne na začiatku problém niektoré externé aplikácie.

Väčší model S9+ bude mať 6,2 palcový displej s QHD+ rozlíšením a aj v tomto prípade bude pomer strán 18,5:9.

Hnacím motorom oboch smartfónov bude procesor Exnyos 9810. Model S9 bude mať 4 GB RAM pamäte a model S9+ potom až 6 GB RAM pamäte.

S9 a S9+ sa však nebudú odlišovať len pamäťami. Fotoaparáty budú tiež rozličné. Model S9 bude mať teda „základný“ fotoaparát s 12 Mpx rozlíšením. Predný bude mať potom rozlíšenie 8 Mpx.

Väčší model S9+ bude mať duálny fotoaparát – obe šošovky budú mať rozlíšenie 12 Mpx. Predný má potom rovnaké rozlíšenie 8 Mpx.

Poteší aj najnovší Android 8 Oreo. Samsung však nezabudol aj na vlastnú grafickú a funkčnú nadstavbu a nechýba ani Bixby, ktorého však na Slovensku a mnohých krajinách plnohodnotne nevyužijete.

Oba modely budú dostupné v troch farebných verziách – Midnight Black, Coral Blue a úplne novej farbe Lilac Purple. Odporúčaná maloobchodná cena modelu Galaxy S9 bude 849 Eur (64 GB) a 949 Eur (256 GB), a modelu Galaxy S9+ 949 Eur (64 GB) a 1049 Eur (256 GB).

Veľa zmien tak od oboch noviniek nečakajte. Samsung sa s novinkami zameral hlavne na fotografovanie a pribudli aj animované emoji. Žiadna revolúcia sa však nekoná. Ide iba o povinnú každoročnú jazdu.

Aj na Slovensku o 100 eur viac

Spoločnosť Samsung predstavuje smartfóny Samsung Galaxy S9 a S9+, ktoré úplne pretvárajú spôsob, akým ľudia komunikujú, zdieľajú informácie a vnímajú svet.

Galaxy S9 a S9+ boli inovatívne vyvinuté pre epochu, v ktorej spotrebitelia stále viac komunikujú a vyjadrujú sa pomocou fotografií, videí a emoji, a sú preto vybavené pokročilým fotoaparátom spoločnosti Samsung.

Na Slovensku budú Galaxy S9 a S9+ k dispozícii v dvoch verziách – 64 GB (v predaji od 16. marca 2018) a 256 GB (v predaji od 23. marca 2018).

Na Slovensku je možné si smartfóny Samsung Galaxy S9 a S9+ v 64GB verzii predobjednať so špeciálnou ponukou dodania až o 7 dní skôr pred oficiálnym spustením predaja a navyše prostredníctvom stránky www.novysamsung.sk odpredať používaný telefón a k výkupnej cene získať bonus vo výške 100 Eur.

Smartfóny Galaxy S9 a S9+ obsahujú nový objektív s variabilnou clonou, ktorý podporuje inovatívny fotoaparát vhodný aj do zlých svetelných podmienok, možnosť snímania superspomalených záberov a vytváranie Animovaných emoji za pomoci rozšírenej reality.

Smartfóny Galaxy S9 a S9+ budú navyše vybavené novou aplikáciou SmartThings, ktorá prepája súčasné služby spoločnosti Samsung v oblasti IoT do jediného inteligentného spôsobu ovládania.

 

Samsung Galaxy S9 a S9+ – technické špecifikácie:

Galaxy S9 Galaxy S9+
OS Android 8 (Oreo)
Displej 5,8-palcový zakrivený Super AMOLED s rozlíšením Quad HD+, 18,5:9 (570ppi) 6,2-palcový zakrivený Super AMOLED s rozlíšením Quad HD+, 18,5:9 (529 ppi)

 

Telo 147,7 x 68,7 x 8,5 mm, 163 g, IP68 158,1 x 73,8 x 8,5 mm, 189 g, IP68
Fotoaparát Zadny: Snímač Super Speed Dual Pixel 12MP AF s OIS (F1.5/F2.4)

Predný: 8MP AF (F1.7)

Zadný: Duálny fotoaparát s duálnym OIS

Širokouhlý: Snímač Super Speed Dual Pixel 12MP AF (F1.5/F2.4)

Teleobjektív: Snímač 12MP AF (F2.4)

Predný: 8 MP AF (F1.7)

Aplikačný procesor Exnyos 9810, 10nm, 64bitový, osemjadrový procesor

(2,7 GHz Quad + 1,7 GHz Quad)

Pamäť 4 GB RAM

64/256 GB + slot pre Micro SD (až 400 GB)

6 GB RAM

64/256 GB + slot pre Micro SD (až 400 GB)

SIM karta Jedna SIM: Nano SIM

Dve SIM (hybridná SIM): Nano SIM + Nano SIM alebo slot pre microSD

Batéria 3 000 mAh 3 500 mAh
Rýchle káblové nabíjanie kompatibilné so štandardom QC 2.0

Bezdrôtové nabíjanie kompatibilné so štandardmi WPC a PMA

Siete Vylepšená 4X4 MIMO / CA, LAA, LTE kat. 18
Konektivita Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac (2.4/5 GHz), VHT80 MU-MIMO, 1024QAM, Bluetooth v 5.0 (LE až 2 Mb/s), ANT+, USB typ C, NFC, poloha (GPS, Galileo, Glonass, BeiDou)
Platby NFC, MST
Snímače Snímač očnej dúhovky, snímač tlaku, akcelerometer, barometer, snímač odtlačkov prstov, gyroskop, geomagnetický snímač, Hallov snímač, snímač tepovej frekvencie, snímač blízkosti, svetelný snímač RGB
Overovanie Zámka: vzor, PIN, heslo

Biometrická zámka: snímač očnej dúhovky, snímač odtlačkov prstov, rozpoznávanie tváre, Intelligent Scan: multimodálne biometrické overenie so snímaním očnej dúhovky a rozpoznanie tváre

Audio Stereofónne reproduktory vyladené od AKG, priestorový zvuk s technológiou Dolby Atmos,

Formáty prehrávaného zvuku: MP3, M4A, 3GA, AAC, OGG, OGA, WAV, WMA, AMR, AWB, FLAC, MID, MIDI, XMF, MXMF, IMY, RTTTL, RTX, OTA, APE, DSF, DFF

Video MP4, M4V, 3GP, 3G2, WMV, ASF, AVI, FLV, MKV, WEBM

Fotogaléria Samsungu Galaxy S9

Fotogaléria Samsungu Galaxy S9+

Videá

Nová koncepcia fotoaparátu

Práve s ohľadom na týchto spotrebiteľov sú fotoaparáty v prístrojoch Galaxy S9 a S9+ osadené snímačom Super Speed Dual Pixel so špeciálnym výpočtovým výkonom a pamäťou na tvorbu úžasných fotografií vo vysokej obrazovej kvalite. Fotoaparát v prístrojoch Galaxy S9 a S9+ obsahuje nové funkcie.Fotoaparáty dnes neslúžia len k robeniu snímok – využívame ich aj na prepojenie a komunikáciu. Spotrebitelia chcú mať v smartfóne fotoaparát vybavený najmodernejšími technológiami, aby sa mohli vyjadriť pomocou vysoko kvalitných záberov a nástrojov, ktoré im umožnia vyjadriť vlastný jedinečný príbeh.

Snímanie superspomalených záberov

Dodajte bežným okamihom výpravnosť pomocou dynamického nahrávania spomalených záberov, ktoré umožňuje zachytiť až 960 snímok za sekundu. Smartfóny S9 a S9+ rovnako ponúkajú inteligentnú funkciu automatickej detekcie pohybu, ktorá rozpozná pohyb na snímke a automaticky spustí nahrávanie – užívateľom tak stačí len správne nastaviť kompozíciu.

Po nasnímaní superspomalených záberov si môžu užívatelia zvoliť hudbu na pozadí z 35 rôznych možností alebo k videu priradiť melódiu zo zoznamu obľúbených skladieb. Jednoduchým poklopaním môžu užívatelia taktiež vytvárať, upravovať a zdieľať súbory vo formáte GIF a využiť pri tom tri hravé režimy slučky pre opakované prehrávanie záznamu.

Fotoaparát pre zlé svetelné podmienky

Tajomstvom každej kvalitnej fotografie je správne svetlo. Snímky sa však často robia za podpriemerných svetelných podmienok a väčšina smartfónov je vybavená pevnou clonou, ktorá sa nedokáže prispôsobiť málo či príliš svetlému prostrediu, a výsledné snímky sú preto zrnité alebo vyblednuté.

Rovnako ako sa dúhovka v ľudskom oku rozťahuje a zmršťuje, tak aj variabilná clona spoločnosti Samsung (F1.5/F2.4) automaticky vpúšťa v tmavom prostredí viac svetla a za jasných podmienok menej svetla, a vytvára tak ostré a jasné snímky.

Animované emoji

Spoločnosť Samsung umožňuje užívateľom vytvárať emoji, ktoré budú vyzerať, znieť a chovať sa rovnako ako oni. Funkcia emotikonov využívajúcich rozšírenú realitu (AR Emoji) využíva algoritmus strojového učenia sa na základe dát, ktorý analyzuje dvojrozmerný obraz užívateľa, zmapuje viac než 100 tvárových rysov a následne vytvorí trojrozmerný model.

Ten vie vyjadrovať a napodobňovať výrazy, ako napr. mrkanie alebo kývanie, čím umožňuje skutočnú personalizáciu. S funkciou Animované emoji môžete zdieľať svoje skutočné pocity nielen prostredníctvom videa, ale aj celého radu nálepiek v štandardnom formáte animovaných obrazových súborov (AGIF), užívatelia tak môžu svoje emotikony zdieľať na väčšine platforiem pre instant messaging prevádzkovaných tretími stranami.

Bixby

Inteligentná platforma spoločnosti Samsung integrovaná do fotoaparátu poskytuje prostredníctvom rozšírenej reality a technológií hlbokého učenia sa užitočné informácie o okolí užívateľa. Pomocou detekcie a rozpoznávania objektov v reálnom čase platforma Bixby okamžite dodáva informácie priamo do obrazu, na ktorý fotoaparát mieri.

Užívatelia si tak môžu pomocou okamžitého prekladu nechať v reálnom čase preložiť cudzojazyčné texty alebo prepočítať cenu v cudzej mene, dozvedieť sa informácie o svojom okolí, zakúpiť si výrobky, ktoré vidia pred sebou, alebo si po celý deň počítať kalorický príjem.

Nová koncepcia zábavy

Smartfóny sú často našou uprednostňovanou voľbou, pokiaľ ide o zábavu, a spoločnosť Samsung preto vytvorila zariadenie, ktoré ponúka špičkový zvukový zážitok pomocou stereofónnych reproduktorov vyladených od AKG.

Či už užívatelia sledujú svoj obľúbený film alebo počúvajú najnovší album svojho obľúbeného interpreta, zvuk je vždy zreteľný, čistý a veľmi kvalitný. Smartfóny Galaxy S9 a S9+ taktiež podporujú modernú technológiu priestorového zvuku Dolby Atmos.

Zvukový zážitok smartfónov Galaxy S9 a S9+ umocňuje revolučný displej Infinity spoločnosti Samsung. Jasný a ostrý Super AMOLED displej Infinity, ktorý bol po prvýkrát predstavený v smartfónoch Galaxy S8, je zakomponovaný priamo do telefónu prakticky bez akéhokoľvek rušivého rámiku.

Vďaka možnosti adaptívneho zvýšenia kontrastu môžu užívatelia používať svoj prístroj aj na priamom slnečnom svetle.

Online životný štýľ

Ako prvé smartfóny, ktoré podporujú novú aplikáciu SmartThings, sú Galaxy S9 a S9+ centrálnym zariadením pre správu každého aspektu online životného štýlu, či už doma, v kancelárii alebo na cestách. Aplikácia SmartThings bude mať premiéru v smartfónoch Galaxy S9 a S9+ a bude sa pripájať k iným zariadeniam spoločnosti Samsung i ďalších výrobcov.

Ľuďom, ktorí sú neustále v pohybe, uľahčí mobilný životný štýl ďalšia generácia dokovacej stanice Samsung, ktorá umožňuje používať smartfón v kombinácii s veľkou štandardnou obrazovkou. Vďaka novému dokovaciemu systému Dex Pad môžu užívatelia jednoducho pripojiť Galaxy S9 a S9+ k väčšiemu monitoru, klávesnici a myši, a rozšíriť tak mobilný zážitok o možnosť užívateľsky prívetivejšej úpravy dokumentov alebo dokonca hranie hier na plnohodnotnej obrazovke. Užívatelia môžu taktiež Galaxy S9 a S9+ prostredníctvom staniceDex Pad premeniť na touchpad. Dokovací systém Dex Pad bude na Slovensku dostupný v priebehu apríla za odporúčanú maloobchodnú cenu 99 Eur.

Galaxy Foundation

Spoločnosť Samsung vytvára zlatý štandard pre smartfóny, vrátane bezdrôtového nabíjania a odolnosti voči vode a prachu so stupňom krytia IP68 a v prípade smartfónov Galaxy S9 a S9+ ide ešte o krok ďalej.

Prístroje teraz podporujú rozšíriteľnosť pamäte až na 400 GB a sú vybavené najnovšími špičkovými aplikačnými procesormi, ktoré ponúkajú vysoký výkon a sofistikované spracovanie obrazu.

Smartfóny Galaxy S9 a S9+ poskytujú užívateľom okrem toho pocit pokoja a bezpečia, pretože sú chránené najnovšou bezpečnostnou platformou Knox 3.1 od spoločnosti Samsung, ktorá spĺňa parametre obranného priemyslu.

Prístroje Galaxy S9 a S9+ podporujú tri rôzne možnosti biometrického overenia totožnosti – rozpoznávanie očnej dúhovky, odtlačkov prstov a tváre – takže si užívatelia môžu zvoliť najlepší spôsob ochrany svojho zariadenia a aplikácií.

Zariadenia je vybavené funkciou Intelligent Scan, čo je nový spôsob overenia totožnosti, ktorý inteligentne využíva kombinovaných predností snímania očnej dúhovky a technológie rozpoznávania tváre k rýchlemu a pohodlnému odomknutiu smartfónu užívateľa v najrôznejších situáciách.

Smartfóny Galaxy S9 a S9+ predstavujú aj funkciu Dedicated Fingerprint, ktorá dáva užívateľom možnosť použiť pre prístup k zabezpečenej zložke odtlačok iného prsta, než aký bol použitý na odomknutie smartfónu.

Vďaka vylepšenému optickému snímaču zabudovanému priamo do prístroja posúvajú zariadenia Galaxy S9 a S9+ na vyššiu úroveň aj starostlivosť o zdravie, pretože poskytujú bohatšie a presnejšie informácie o zdravotnom stave užívateľa. Tento snímač umožňuje telefónom Galaxy S9 a S9+ sledovať faktor srdečnej záťaže užívateľa, čo je nový spôsob merania nárokov kladených na srdce, a to v reálnom čase.

Zdieľať tento článok
Vyjadrite svoj názor!
00

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Displej Tvoje hodnotenie:05 RAM pamäť Tvoje hodnotenie:05 Procesor Tvoje hodnotenie:05 Fotoaparát Tvoje hodnotenie:05 Dáta Tvoje hodnotenie:05

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ďakujeme za tvoje hodnotenie.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.