UPC má v Bratislave veľký výpadok. Žiadajte zľavu (aktualizované)

Spoločnosť UPC má v Bratislave veľký výpadok služieb. Problémy sú hlásené z Bratislavy II – mestskej časti Ružinov, Podunajské Biskupice a Vrakuňa. Spoločnosť však komunikáciu nezvláda, informáciu o približnom čase odstránenia poruchy doplnila po 10 hodinách. Oznam na webovej stránke úplne chýba a zákazníkov nedokázala informovať ani o predpokladanom odstránení poruchy.

Iba Facebook

UPC o poruche informuje iba na svojej Facebook stránke. Na webovej stránke informáciu nenájdete a pri volaní na zákaznícku linku UPC si môžete vypočuť iba nič nehovoriacu informáciu o problémoch v druhom bratislavskom obvode. Zákazníci sa sťažujú aj na dlhé čakacie doby na prepojenie na operátora. Zákaznícka linka UPC je pritom plateným číslom.

Podobne strohé a nepresné informácie sa dozviete aj na Facebookovej stránke UPC. Pracovník technickej podpory niekoľkých zákazníkom na ich otázku o dĺžke trvania výpadku odpísal iba informáciu o potrebe výkopových prác. Presnejší čas spoločnosť UPC doplnila po 10 hodinách.

Zákazníkom nefungujú všetky služby – internet, TV aj telefón. Dôvodom má byť preseknutie optického kábla. Problém to môže byť najmä pre spoločnosti, ktoré sa spoliehajú len na internet a telefón od UPC. Pre mnohé spoločnosti to môže znamenať obrovské škody na ušlom zisku prípade poškodení ich mena.

Žiadajte vrátenie poplatkov

v paragrafe 43 Zákona č. 351/2011 sa píše:

(10) Účastník má právo na

a) bezplatné odstránenie porúch v poskytovaní verejnej služby, ktoré nezavinil,

b) vrátenie pomernej časti ceny za čas neposkytovania verejnej služby zavineného podnikom; toto právo musí uplatniť v príslušnom podniku najneskôr do troch mesiacov po obnovení poskytovania verejnej služby.

Na Facebook stránke UPC sa množia sťažnosti nespokojných zákazníkov. Mnohí sa sťažujú aj na komunikáciu zo strany UPC. Nemajú totiž žiadnu informáciu o odstránení poruchy, iba pomerne nepresnú informáciu o pravdepodobnom odstránení poruchy v priebehu noci.

Presnejší čas spoločnosť doplnila až po 10 hodinách. I tak sa však nemôžu zákazníci na čas odstránenia spoľahnúť.

Zákazníci však majú nárok na odškodnenie. Zákazník môže žiadať o odškodnenie v zmysle Zákon č. 351/2011 Z. z. o elektronických komunikáciách. O odškodnenie môžete pritom UPC požiadať aj mailom.

Zákazník má v tomto prípade na vrátanie pomernej časti ceny za čas neposkytovania služby. O vrátenie môžete požiadať do troch mesiacov od opätovného začatia poskytovania služby.

UPC o prípadnom individuálnom odškodnení mlčí. Bez ohľadu na to však máte na vrátenie pomernej časti poplatku nárok.

20:47 Podľa posledného vyjadrenia na stránke spoločnosti UPC na sociálnej sieti Facebook nakoniec dôvodom nie je prekopaný optický kábel. Problémom údajne má byť porušený elektrický kábel. UPC tak trvalo 11 hodín kým prišla na chybu a odstránenie sa tak presunie až do zajtrajšieho dňa. Výpadok sa môže týkať tisícov domácností a firiem v Bratislave.

02/12 09:08 Výpadok služieb už by mal byť odtsránený a všetky služby UPC v Bratislave by mali fungovať bez obmedzení.

Zdieľať tento článok
Vyjadrite svoj názor!
00

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Displej Tvoje hodnotenie:05 RAM pamäť Tvoje hodnotenie:05 Procesor Tvoje hodnotenie:05 Fotoaparát Tvoje hodnotenie:05 Dáta Tvoje hodnotenie:05

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ďakujeme za tvoje hodnotenie.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.