Niektorí majitelia Note 8 v USA hlásia problémy s nabíjaním

Ak sa majiteľom Note 8 úplne vybije batéria, má stav 0 percent, tak sa im ho už nemusí podariť nabiť. Problém hlásia používatelia z USA. V USA sa objavilo už niekoľko prípadov kedy po úplnom vybití Note 8  ho nebolo možné opätovne nabiť a zapnúť.

Iba zopár kusov

Operátori zatiaľ hlásia iba zopár prípadov pri ktorých pristúpili k výmene zariadení za nové kusy. Smartfón sa totiž po pripojení k nabíjačke vôbec nenabíjal aj keď zobrazoval informáciu o nabíjaní.

Okrem toho sa niektorí majitelia Note 8 sťažovali aj na prípady kedy po samovoľnom reštarte v dôsledku vybitia nebolo možné smartfón opätovne zapnúť.

Na rozdiel od minuloročného problému s modelom Note 7 mohol v tomto prípade zohrať rolu skôr software zariadení ako hardware. Chyba sa totiž prejavuje len na zariadeniach s procesorom Qualcomm Snapdragon 835 v USA. V Európe kde sa predáva verzia s vlastným procesorom Samsungu sa zatiaľ neobjavili žiadne prípady.

Vybuchujúci mladší brat

Model Note 8 je pod drobnohľadom ako asi žiadny iný tento rok uvedený smartfón. Dôvodom sú problémy s minuloročným predchodcom. Predchodca Note 7 totiž začal vybuchovať.

Samsung sa nakoniec rozhodol pre výmenu všetkých predaných smartfónov Note 7 za nové. Nakoniec sa však chyba s batériou objavila aj na týchto vymenených zariadeniach a nasledovalo najväčšie sťahovanie mobilov v celej histórii.

Posledná šanca

Samsung mal tak po tomto fiasku pošramotenú povesť a mnohí analytici predpovedali značke Note úplný koniec. Jej meno sa totiž minulý rok v médiách skloňovalo naozaj často.

Samsung sa ešte pred začiatkom predaja nového modelu Note 8 majiteľom Note 7 ospravedlnil aj videom, ktoré zverejnil na YouTube. Navyše už pri samotnom uvedení Note 8 deklaroval zvýšenú mieru testovania batérie a do zariadenia dal aj slabšiu a menšiu batériu ako bola v prípade vybuchujúceho Note 7.

Ďalšie fiasko si v prípade modelu Note už Samsung rozhodne nemôže dovoliť. Nemuselo by to totiž znamenať len koniec značky Note. Mohlo by to znamenať aj koniec Samsungu. Zákazníci by už asi iba ťažko dôverovali jeho produktom keď dva roky po sebe zopakuje rovnakú chybu.

Zdieľať tento článok
Vyjadrite svoj názor!
00

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Displej Tvoje hodnotenie:05 RAM pamäť Tvoje hodnotenie:05 Procesor Tvoje hodnotenie:05 Fotoaparát Tvoje hodnotenie:05 Dáta Tvoje hodnotenie:05

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ďakujeme za tvoje hodnotenie.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.