Pixel 2 XL má ďalší problém s displejom

Pixel 2 XL má ďalší problém s displejom

Apple aj Google musia riešiť jeden problém za druhým s novými nedávno predstavenými vlajkovými modelmi. Apple má za sebou už niekoľko problémov s modelom iPhone X a Google zasa ťažia problémy s modelmi Pixel.

Opäť Pixel 2 XL

Menší model Pixel 2 mal problémy s nepríjemným zvukom, ktorý telefón vydával pri zapnutej funkcii NFC. Väčší model Pixel 2 XL zasa trápil problém s vypaľovaním displeja kedy sa už po pár  dňoch používania objavili vypálené pixely na displeji.

Odporúčame: Google Pixel 2 XL: P-OLED displej a Qualcomm Snapdragon 835

Aj tento krát má problém väčší model Pixel 2 XL a opäť úraduje displej. Displej na okrajoch totiž nereaguje na jednotlivé dotyky len na súvislý pohyb. Google sám problémy s reagovaním na dotyky potvrdil a na fóre podpory zároveň oznámil odstránenie chyby pri nasledujúcej OTA aktualizácii.

Odporúčame: Google Pixel 2: Qualcomm Snapdragon 835 s rámčekmi

Aj Apple

Problémy s displejom má aj model iPhone X. Ako prvý sa objavil problém s nereagovaním dotykového displeja v chladnejšom počasí. Aj v tomto prípade ide o softwarový problém a Apple ho zrejme opraví v niektorej z nasledujúcich aktualizácii. Operačný systém iOS 11 sa pritom opravoval už niekoľko krát.

Druhý a vážnejší problém sa objavil iba pred pár dňami. Na displeji sa objavuje nepríjemná zelená čiara pri niektorom z okrajov displeja. V tomto prípade už zrejme nepôjde o hardwarový problém. Navyše na zelený pruh sa sťažujú užívatelia vo viacerých krajinách a tak môže ísť o výrobný problém.

Ako testujú?

Výrobcovia sa snažia skrátiť čas medzi uvedením nových vlajkových lodí. To však stále častejšie spôsobuje problémy. Minulý rok si to na vlastnej koži otestoval Samsung keď musel hneď dva krát z trhu stiahnuť Note 7 pre problémy s batériou. U nového modelu Note 8 sa Samsung spoľahol na niekoľkonásobné testovanie.

Výrobcovia tak zrejme budú chyby opravovať až za pochodu. Novú vlajkovú loď sa tak zrejme už neoplatí kúpiť hneď po uvedení. Vhodnejšie zrejme bude počať niekoľko mesiacov kým výrobca vychytá všetky muchy, ktoré spôsobilo nedostatočné testovanie pred uvedením.

1 Komentár

Pridať komentár

Vaša mailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.