Nový spôsob komunikácie: S Pen a Galaxy Note 8

Nový spôsob komunikácie: S Pen a Galaxy Note 8

Modernizované pero S Pen, ktoré ponúka zábavnú funkciu Live Message, vylepšené možnosti pre vytváranie poznámok na vypnutom displeji a dokonalejší preklad, umožňuje užívateľom vyjadrovať sa spôsobmi, akými to nedokáže žiadny konvenčný stylus.

Tvorivé vyjadrovanie pomocou súborov GIF

Vo svete, v ktorom je osobná fyzická interakcia stále vzácnejšia, kombinuje nová funkcia Live Message smartfónu Galaxy Note 8 emotívne vlastnosti ručne písanej poznámky s digitálnymi nástrojmi, a otvára tak nové možnosti pre nadviazanie vzájomného kontaktu a komunikácie.

Jednoduchým klepnutím na tlačidlo v tvare srdca na klávesnici pri písaní správy alebo aktivácii príslušnej funkcie pomocou ponuky Air Command môžu užívatelia písať rukou animované správy, vytvárať živé emotikony alebo používať rôzne efekty, ako je trblietanie, žiara a atrament, a vniesť do svojich fotografií trochu tvorivej zábavy.

Svojim výtvorom tak môžu vdýchnuť život, keď ich budú ako animované GIF súbory v dĺžke až 15 sekúnd zdieľať prostredníctvom rôznych sociálnych sietí a aplikácií pre zasielanie správ, ktoré podporujú animované obrazové súbory (AGIF), ako sú Facebook Messenger, WhatsApp a Snapchat. Súbory vo formáte GIF je možné ukladať do aplikácie Galéria a neskôr ich znovu použiť ako personalizované emotikony.

Pre zachytenie vybraných klipov z videí, ich prevod na animované GIF súbory a následné zdieľanie je podobne možné použiť funkciu Smart Select, ktorou je pero S Pen vybavené.

Lepšie písanie poznámok, a to aj na vypnutom displeji

Asi jednou z najobľúbenejších funkcií pre užívateľov telefónov Note je Screen off memo, ktorá im umožňuje jednoducho vytvárať a umiestňovať poznámky a pripomienky, ktoré chcú mať stále zobrazené na displeji (Always On Display). Rovnakým spôsobom, akým by si mohli zapísať poznámku na samolepiaci papierik, môžu užívatelia po aktivácii príslušnej funkcie vytiahnutím pera zo zariadenia písať správy priamo na displej.

Novinkou pri funkcii Screen off memo v telefóne Galaxy Note 8 je schopnosť vytvárať až 100 stránok poznámok, ako aj prechádzať na poznámky trvalo zobrazované na displeji a robiť ich úpravy. Poznámky sú uložené v aplikácii Samsung Notes a je možné s nimi neskôr pracovať.

Preklady v okamihu

Pero S Pen používa technológiu elektromagnetickej rezonancie (EMR), takže ho displej dokáže rozpoznať, aj keď nie je v priamom kontakte so zariadením. Galaxy Note8 zachytí pero zo vzdialenosti až 14 milimetrov. Keď sa udrží v tejto vzdialenosti od displeja, disponuje množstvom funkcií.

Jednou z nich je vylepšená funkcia prekladača. Stačí, keď užívateľ jednoducho podrží pero nad textom, ktorý si chce nechať preložiť, a môže prekladať slová až v 71 jazykoch, a to vrátane slov formátovaných ako obrázky rozpoznateľné technológiou optického rozpoznávania znakov (OCR).

Vďaka schopnosti rozpoznať interpunkčné znamienka môže táto funkcia teraz prekladať aj celé vety, keď si to užívateľ bude priať. S Pen vie aj prevádzať merné jednotky a cudzie meny.

PENUP – Za hranicami umenia

Či už sa chcú zbaviť stresu alebo posunúť hranice svojej tvorivosti, užívatelia teraz môžu využiť aj pestrú paletu štetcov a efektov, ktoré pero ponúka, a zabaviť sa digitálnym maľovaním a skicovaním. Svoje vlastné digitálne umelecké diela následne môžu na predinštalovanej aplikácii PENUP zdieľať s globálnou komunitou viac než 2,7 miliónov užívateľov.

Medzi najnovšie vylepšenia tejto aplikácie patria pridané digitálne eomalovánky s viac než 200 šablónami.

Špičkový hardvér

Pero S Pen patriace ku Galaxy Note 8 je 108 mm dlhé a váži 2,8 g. Toto vylepšené pero má 0,7mm gumovú špičku, 4 096 úrovní citlivosti na tlak a je schopné zmeniť ťahy štetca, takže ponúka vysokú presnosť a výkonnosť a vďaka jednoduchému používaniu a presnosti je dokonalou replikou skutočného pera. Umožňuje pohodlnejšie a intuitívnejšie písanie poznámok a kreslenie.

Galaxy Note 8 aj S Pen majú odolnosť voči prachu a vode na úrovni IP68, čo znamená, že je ich možné použiť kdekoľvek a kedykoľvek užívateľov pochytí múza. Pretože pero neobsahuje batériu, nemusí sa dobíjať a je uložené priamo v telefónu, je hocikedy a kdekoľvek jednoducho dostupné.

Infografika: S Pen v spojení s Galaxy Note 8

Infografika: S Pen v spojení s Galaxy Note 8

1 Komentár

Pridať komentár

Vaša mailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.