Nokia 9 sa znovu ukazuje. HMD ju možno nepredstaví tento rok

Internetom už nejaký ten čas kolujú snímky novej vlajkovej lodi Nokie 9. Nový smartfón má mať rozmerný 5,5 palcový displej, ktorý bude zahnutý na oboch stranách. Hnacím motorom má byť procesor Qualcomm Snapdragon 835 a doplnia ho 4 GB RAM pamäte.

Z posledných renderov je zrejmé, že okolo displeja budú minimalistické rámčeky práve aj vďaka zahnutiu displeja. Budúci majitelia si však budú musieť zvyknúť na zmeny v ovládaní. Čítačka odtlačkov prstov sa premiestni na zadnú stranu podobne ako napríklad v prípade modelu Note 8.

Výrobca nezabudol ani na duálny fotoaparát. Optiku bude rovnako ako v prípade iných Nokii vyrábať Carl Zeis. Budúci majitelia však budú musieť oželieť aj klasický 3,5 mm jack konektor pre pripojenie slúchadiel. K dispozícii bude iba USB-C konaktor.

Nová Nokia 9 sa mala pôvodne svetu ukázať ešte tento rok. Nakoniec sa však častejšie hovorí o uvedení začiatkom budúceho roka. Nokia začala iba pred pár dňami na Slovensku predávať model Nokia 8. Novú vlajkovú loď tak zrejme Nokia predstaví až v budúcom roku.

Pridať komentár

Vaša mailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.