Ďalší výrobca dopláca na nedostatočné testovanie. Pixel 2 XL má problém s displejom

Ďalší výrobca dopláca na nedostatočné testovanie. Pixel 2 XL má problém s displejom

Google má zrejme problém s modelmi Pixel 2 XL. Model Pixel 2 XL predstavil Google iba pred pár dňami a už sa začínajú objavovať prvé problémy. Zatiaľ čo SamsungApple mal problém s batériami v prípade Google ide o problém s displejmi.

Smartfón Pixel 2 XL má byť vlajkovou loďou v portfóliu Google aj keď ho americká spoločnosť nevyrába sama. Na niektorých displejoch testovacích modelov sa totiž objavili nepríjemné vypálené miesta. Prvé OLED displeje týmto neduhom trpeli a vypálené pixely boli pri nich samozrejmosťou.

Výroba OLED panelov sa však posunula výrazne dopredu. Na nových displejoch sa tak vypálené miesta objavujú po niekoľkých mesiacoch používania a aj to veľmi sporadicky. Na displejoch Pixel 2 XL sa však objavili už po 7 dňoch používania.

Zaujímavé je, že problém s vypaľovaním displeja má len model Pixel 2 XL. Displeje pre tento model dodáva kórejské LG. Pre menší model Pixel 2 dodáva displeje konkurenčný Samsung a u tohto modelu sa chyba neprejavuje.

K celej situácii zaujal zaujímavý postoj aj samotný Google. Chybu začal vyšetrovať. Google si chybu nepriznal a ani sa nijako bližšie nevyjadril k možnému riešeniu celej situácie.

Aj v tomto prípade sa však potvrdzuje súčasný najväčší problém výrobcov – nedostatočné testovanie nových zariadení. Medzi uvedením nových verzií smartfónov často ubehne aj menej ako rok. Výrobcovia tak nedokážu zariadenia dôkladne otestovať aby sa prejavili všetky neduhy.

3 komentáre

Pridať komentár

Vaša mailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.