Xperia XZ1 Compact: kompaktný smartfón s výbornou výbavou

Xperia XZ1 Compact: kompaktný smartfón s výbornou výbavou

Spoločnosť Sony Mobile predstavila Xperia XZ1 Compact. Tento smartfón posúva kategóriu kompaktných smartfónov na novú úroveň. Podobne ako Xperia XZ1 Sony nezabudlo na fotoaparát Motion Eye so Super slow motion videom, ako aj funkcie 3D Creator, predným fotoaparát so super širokouhlým záberom a prémiovým audio zážitkom. To všetko je „zabalené“ v praktickom, do ruky padnúcom tele so 4.6” displejom.

Vďaka obrazovému snímaču s vyššou pamäťou vo fotoaparáte Motion Eye  posúva snímanie pohybu na vyššiu úroveň a ponúka dobrú obrazovú kvalitu. Získavate najnovšie funkcie ako napr. prediktívne snímanie, takže vám už nikdy neunikne nečakaný moment a „nové“ automatické zaostrovanie, ktoré inteligentne sleduje váš objekt a prispôsobuje zaostrovanie, čím zabezpečí, že vaše zábery zostanú zaostrené. Okrem toho dostanete širokouhlý predný fotoaparát so 120° zorným poľom (FoV), ktorý vám zabezpečí dostatočne široké selfie zábery pre skupinové fotky. Fotoaparát si môžete jednoducho prepnúť na normálny 80° uhol, a to jedným kliknutím na displej. Blesk na displeji zabezpečí, aby vaše selfie zábery boli jasné aj pri slabom osvetlení.

Xperia XZ1 Compact podporuje Hi-Res Audio, DSEE HX vylepšovanie zvuku, LDAC, digitálne odbúravanie hluku (DNC) a ClearAudio+. Má taktiež nové stereo reproduktory, ktoré majú o 50% viac zvukového tlaku ako predchádzajúce modely.

XZ1 Compact je prémiovým kompaktným smartfónom v súlade s dizajnovou filozofiou Sony, s zrezanými hranami a metalickým povrchom. Nechýba vodolnosť na úrovni IP65/IP68, kovová anténa na spodnej aj hornej strane pre lepšie pripojenie, a taktiež silná konštrukcia proti pokriveniu a ohnutiu s vystuženým plastovým materiálom so sklenenými vláknami, spojeným so sklom Corning Gorilla Glass 5. Xperia XZ1 Copmact prichádza v štyroch farebných variantoch – čierna, snehová strieborná (White silver),  modrá farba horizontu (Horizon blue) a súmračná ružová (Twilight pink).

Xperia XZ1 Compact ponúka rýchly výkon vďaka mobilnej platforme Qualcomm Snapdragon 835. Výkon tiež podporuje funkcia Smart Cleaner, ktorá automaticky identifikuje nepoužívané aplikácie a vyčistí vyrovnávaciu pamäť, čo zabezpečí rýchlejší a plynulejší výkon.  Okrem toho je tu rad inteligentných funkcií ako napr. Smart Stamina, ktoré fungujú na učiacej sa platforme, ktorá spolu s funkciou Battery Care a technológiou adaptívneho nabíjania Qnovo prinášajú dlhšiu výdrž batérie počas životného cyklu produktu.

Xperia XZ1 a Xperia XZ1 Compact budú globálne dostupné počas septembra 2017, dodávané s platformou Android™ 8.0, Oreo.

Pridať komentár

Vaša mailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.