Samsung Galaxy Note 8: dôstojný kráľ smartfónov

BARCELONA, SPAIN - MARCH 03: A logo sits illuminated outside the Samsung pavilion during the second day of the Mobile World Congress 2015 at the Fira Gran Via complex on March 3, 2015 in Barcelona, Spain. The annual Mobile World Congress hosts some of the wold's largest communication companies, with many unveiling their latest phones and wearables gadgets. (Photo by David Ramos/Getty Images)

Spoločnosť Samsung predstavuje Galaxy Note 8, telefón novej generácie modelového radu Note. S prístrojom Galaxy Note 8 získate väčší Infinity displej, ktorý sa pritom pohodlne zmestí do jednej ruky, zdokonalené pero S Pen, ktoré im umožní komunikovať osobitejším štýlom, a doposiaľ najkvalitnejší fotoaparát z dielne Samsungu. Galaxy Note 8 bol navrhnutý s ohľadom na životný štýl dnešných používateľov a ich úzke spolužitie s technológiami.

Na Slovensku bude telefón Galaxy Note 8 dostupný v dvoch farebných variantoch – čiernom Midnight Black a zlatom Maple Gold, a taktiež v modifikáciách Single SIM a Dual SIM. Odporúčaná maloobchodná cena je 999 €. Telefón sa začne predávať 15. septembra 2017.

Zákazníci na Slovensku, ktorí si predbežne objednajú nový Galaxy Note 8 od 23. augusta do 14. septembra prostredníctvom zapojených partnerských operátorov a maloobchodných predajcov, dostanú ako darček úplne nový Samsung DeX. Po pripojení monitora, klávesnice a myši premení Samsung DeX smartfón na plnohodnotný stolný počítač. S pomocou dokovacej stanice Samsung DeX môžu používatelia upravovať dokumenty, spúšťať prezentácie, hrať hry, komunikovať s priateľmi a prezerať si multimediálny obsah priamo z telefónu Galaxy Note 8 na väčšej obrazovke pre jednoduchší, rýchlejší a inteligentnejší pracovný i osobný život. Vďaka telefónu Galaxy Note 8 a dokovacej stanici Samsung DeX môžu zákazníci využívať rozšírenie možností nového užívateľského rozhrania, ktoré ešte viac zjednodušuje prístup k aplikáciám a vykonávaniu niekoľkých činností súčasne, a taktiež rozšírený ekosystém aplikácií a služieb orientovaných na produktivitu a zábavu.

„Vážime si neutíchajúce nadšenie komunity užívateľov Note. Sú pre nás stálou inšpiráciou a nový Note sme navrhli špeciálne pre nich,“ uviedol DJ Koh, prezident divízie Mobile Communications spoločnosti Samsung Electronics. „Či už sa zameriame na Infinity displej, inteligentnejšie funkcie pera S Pen alebo špičkový duálny fotoaparát, prístroj Galaxy Note8 dovoľuje užívateľom robiť veci spôsobom, aký doposiaľ považovali za nemysliteľný.“

Infinity displej, ktorý vám umožní robiť viac

Galaxy Note 8 sa môže pochváliť displejom, ktorý svojou veľkosťou prekonáva všetky predchádzajúce modely Note. Vďaka tenkému telu je ale pritom telefón stále pohodlný na držanie v jednej ruke. Super AMOLED Infinity displej s 6,3-palcovou uhlopriečkou a rozlíšením Quad HD+ vám dovoľuje zobraziť viac, a o to menej ste pri používaní telefónu nútený zobrazeným obsahom listovať. Galaxy Note 8 poskytuje viac priestoru pre sledovanie, čítanie, kreslenie, a stáva sa tak dokonalým telefónom pre multitasking.

Používatelia telefónov Note môžu už dlhšiu dobu využívať výhody funkcie Multi Window pre zobrazenie viacerých okien, ktorá im dovoľuje robiť viac vecí naraz. Telefón Galaxy Note 8 ponúka novú funkciu párovania aplikácií App Pair, ktorá užívateľom umožňuje na okraji obrazovky vytvoriť vlastné páry aplikácií a následne jednoducho spúšťať dve aplikácie súčasne. Môžete tak napríklad sledovať video a zároveň si posielať správy s vašimi priateľmi alebo spustiť konferenčný hovor a súčasne si zobraziť údaje alebo materiály, o ktorých chcete diskutovať.

Vynovené pero S Pen

Od svojho prvého uvedenia na trh sa pero S Pen stalo jedným z rozpoznávacích znakov telefónov Note. U modelu Galaxy Note 8 ponúka pero S Pen úplne nové možnosti, ako písať, kresliť, ovládať telefón, či komunikovať s priateľmi. Pero je vybavené jemnejším hrotom, je citlivejšie na tlak.

V prípadoch, kedy komunikácia prostredníctvom jednoduchého textu nepostačuje, vám funkcia Live Message pre zasielanie živých správ. Prostredníctvom telefónu Galaxy Note 8 získavate možnosť zdieľať animované texty a kresby naprieč platformami podporujúcimi animované obrázky vo formáte GIF (AGIF). Ide o úplne nový spôsob, ako s pomocou pera S Pen komunikovať – môžete svojim správam dodať sviežosť a emócie, ktoré im vdýchnu skutočný život.

Funkcia Always On Display pre nepretržité zobrazenie vybraných informácií na displeji umožňuje užívateľom telefónov Galaxy udržiavať si neustály prehľad o oznámeniach bez nutnosti telefón odomykať. U modelu Galaxy Note 8 je táto funkcia teraz ešte dokonalejšia. Funkcia Screen Off Memo pre vytváranie poznámok na zamknutej obrazovke vám umožní vytvoriť až sto strán poznámok okamžite po vybratí pera S Pen z telefónu, pripnúť poznámky na displej v režime Always On a priamo na tomto displeji poznámky aj upravovať.

Užívateľom, ktorí cestujú do zahraničia, alebo navštívia internetové stránky v cudzom jazyku, umožňuje zdokonalená prekladová funkcia Translate preložiť vybraný text jednoduchým pridržaním pera S Pen nad textom, po ktorom sa zobrazí nielen preklad jednotlivých slov, ale aj celých viet v až 71 jazykoch. Takto je rovnako okamžite možné prevádzať merné jednotky a cudzie meny.

Lepšie snímky s fotoaparátom telefónu Galaxy Note 8, ktorý je najlepším vo svojej triede

Galaxy Note 8 je osadený dvoma zadnými fotoaparátmi s rozlíšením 12 megapixelov. Oba fotoaparáty, t.j. fotoaparát so širokouhlým objektívom a s teleobjektívom, sú vybavené optickou stabilizáciou obrazu (OIS).

Pre náročnejšie fotografovanie podporuje telefón Galaxy Note 8 funkciu Live Focus, ktorá vám umožňuje mať pod kontrolou hĺbku ostrosti nastavením efektu rozostrenia v režime náhľadu aj po odfotení snímky.

V režime Dual Capture pre duálne snímanie urobia snímku oba zadné fotoaparáty súčasne a obe snímky môžete uložiť – detailný záber urobený teleobjektívom i širokouhlý záber zachytávajúci celú scénu.

Širokouhlý objektív je vybavený senzorom Dual Pixel s rýchlym automatickým zaostrovaním, takže môžete zachytiť ostrejšie a jasnejšie snímky aj pri slabom osvetlení. Galaxy Note 8 je taktiež vybavený špičkovým predným fotoaparátom s rozlíšením 8 megapixelov a inteligentným automatickým zaostrovaním, ktorý oceníte pri robení ostrých selfíčiek a pri videohovoroch.

Galaxia funkcií a služieb

Galaxy Note 8 vychádza z dedičstva výrobkov radu Galaxy – kolekcie jedinečných funkcií a možností, ktoré spolu novo definovali novú mobilnú skúsenosť:

Odolnosť voči vode a prachu: Pred štyrmi rokmi Samsung predstavil prvé vodeodolné zariadenie Galaxy. A dnes si môžete svoj Note a S Pen s odolnosťou voči prachu a vode (IP684) vziať takmer hocikam. Môžete dokonca aj písať na vlhký displej.

Rýchle bezdrôtové nabíjanie: Pred dvoma rokmi sme predstavili prvé zariadenie Galaxy s bezdrôtovým nabíjaním. Galaxy Note 8 podporuje najmodernejšie možnosti bezdrôtového nabíjania, takže svoj prístroj môžete rýchlo a pohodlne nabiť bez toho, že by ste museli bojovať s portami alebo drôtmi.

Zabezpečenie: Galaxy Note 8 ponúka celý rad možností biometrickej autentizácie – vrátane snímania očnej dúhovky a odtlačku prsta. Samsung Knox poskytuje zabezpečenie spĺňajúce parametre obranného priemyslu, a to ako na hardvérovej tak na softvérovej úrovni, a vďaka zabezpečenej zložke (Secure-Folder) uchováva oddelene vaše osobné a pracovné údaje.

Nekompromisný výkon: S 6 GB RAM, 10nm procesorom a rozšíriteľnou pamäťou (až na 256 GB) máte k dispozícii výkon, ktorý potrebujete na surfovanie po internete, streamovanie, hranie hier a k súbežnému vykonávaniu viacerých úloh.

Inovatívna mobilná skúsenosť: Samsung DeX vám umožní pracovať s telefónom rovnako, ako na stolnom počítači. Súbory môžete ponechať vo svojom zariadení, na cestách môžete robiť svoju prácu a keď budete potrebovať ešte väčšiu obrazovku, môžete použiť Samsung DeX. Galaxy Note 8 zahŕňa hlasového asistenta Bixby, ktorý vám umožní používať telefón inteligentnejšie; učí sa od vás, postupom času sa zdokonaľuje, a pomôže vám tak urobiť viac práce.

Mobilný výkon, produktivita a zabezpečenie pre podniky

Vďaka pokročilým funkciám, ktoré zvyšujú výkon, produktivitu a zabezpečenie pre celý rad priemyselných odvetví, a zjednodušujú tak spôsob práce, posúva Galaxy Note 8 obchodné inovácie na ďalšiu úroveň:

Vylepšený S Pen pre firmy: S Pen umožňuje profesionálom robiť to, čo iné smartfóny nedokážu, napr. diskrétne robiť poznámky pomocou funkcie Screen Off Memo, alebo rýchlo vkladať komentáre do dokumentov a popisovať fotografie.

Bezdotyková autentizácia: Galaxy Note 8 ponúka profesionálom možnosť snímania očnej dúhovky – napríklad odborníkom v zdravotníctve, stavebníctve alebo príslušníkom bezpečnostných zložiek, ktorí sa môžu ocitnúť v situácii, kedy budú potrebovať odomknúť telefón, bez potreby potiahnuť prstom cez displej alebo sňať odtlačok prsta.

Vylepšené možnosti rozhrania DeX: Galaxy Note 8 podporuje rozhranie Samsung DeX pre tých, ktorí potrebujú v začatej práci na mobilnom zariadení bezproblémovo pokračovať na stolnom počítači – či už sú v teréne, v kancelárii alebo doma.

Naša pokračujúca snaha o zabezpečenie bezpečnosti

Samsung stojí aj naďalej v čele úsilia o zaistenie bezpečnosti batérií v elektronických zariadeniach. Batéria používaná v Galaxy Note 8 prešla osembodovou kontrolou bezpečnosti, ktorá je najprísnejšia v celom odvetví.

„Galaxy Note 8 úspešne prešiel radom prísnych skúšok testujúcich bezpečnostnú kompatibilitu elektronického zariadenia a batérie,“ vyhlásil Sajeev Jesudas, prezident spoločnosti UL International.

Samsung Galaxy Note 8 – technické špecifikácie telefónu

Galaxy Note8
Displej 6.3-palcový Super AMOLED s rozlíšením Quad HD+, 2960×1440 (521 ppi)
Fotoaparát Zadný:

Duálny fotoaparát s duálnym optickým stabilizátorom obrazu (OIS)

– širokouhlý: 12MP Dual Pixel AF, F1.7, OIS

– teleobjektív: 12MP AF, F2.4, OIS

– 2x optický zoom, 10x digitálny zoom

Predný: 8MP AF, F1.7

Telo 162,5 x 74,8 x 8,6 mm, 195 g, IP68

(S Pen: 5,8 x 4,2 x 108,3 mm, 2,8 g, IP68)

Aplikačný procesor Osemjadrový (2,3GHz štvorjadrový + 1,7GHz štvorjadrový), 64bitový, 10nm procesor
Pamäť 6 GB RAM (LPDDR4), 64 GB
SIM karta Single SIM: jeden slot pre Nano SIM a jeden slot pre microSD (až 256 GB)

Hybridný Dual SIM: jeden slot pre Nano SIM a jeden slot pre Nano SIM alebo MicroSD (až 256 GB)

Batéria 3 300 mAh

Bezdrôtové nabíjanie kompatibilné so štandardmi WPC a PMA

Rýchle nabíjanie kompatibilné so štandardom QC 2.0

OS Android 7.1.1
Siate LTE kat. 16
Konektivita Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac (2,4/5 GHz), VHT80 MU-MIMO, 1024 QAM

Bluetooth v 5.0 (LE až 2 Mbps), ANT+, USB typ C, NFC, navigácia (GPS, Galileo, Glonass, BeiDou)

Platby NFC, MST
Senzory Akcelerometer, barometer, čítačka odtlačkov prstov, gyroskop, geomagnetický senzor, Hallov senzor, senzor tepu, senzor blízkosti, RGB svetelný senzor, snímač očnej dúhovky, snímač tlaku
Overovanie Typ uzamknutia: Gesto, PIN kód, heslo

Biometrické typy uzamknutia: Snímač očnej dúhovky, snímač odtlačkov prstov, rozpoznanie tváre

Audio MP3, M4A, 3GA, AAC, OGG, OGA, WAV, WMA, AMR, AWB, FLAC, MID, MIDI, XMF, MXMF, IMY, RTTTL, RTX, OTA, DSF, DFF, APE
Video MP4, M4V, 3GP, 3G2, WMV, ASF, AVI, FLV, MKV, WEBM

 

Zdieľať tento článok
Vyjadrite svoj názor!
00

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Displej Tvoje hodnotenie:05 RAM pamäť Tvoje hodnotenie:05 Procesor Tvoje hodnotenie:05 Fotoaparát Tvoje hodnotenie:05 Dáta Tvoje hodnotenie:05

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ďakujeme za tvoje hodnotenie.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.